Wall Street ve znamení růstu

Úspěšná makrodata označena Trumpem za vlastní úspěch.

Daný výnos amerických vládních desetiletých dluhopisů se v posledním týdnu poprvé od prosince 2016 vystoupal na 2,6 %. Dluhopisový investor Bill Gross na začátku letošního roku varoval, že pokud tento výnos ustane nad touto rovinou, bude to pro vládní dluhopisy znamenat start medvědího trhu.

Čísla na Wall Street

Wall Sreet jenom kvete. Americké trhy na závěr týdne dokázaly pořádně zabrat. Nejvíce optimismu přináší lepší očekávaná data na pracovním trhu. V USA bylo v minulém měsíci vytvořeno 235 000 nových pracovních míst. Předpoklad analytiků byl mnohem nižší a jen 200 000c. Nezaměstnanost v únoru klesla na 4,7 %. K vysoce solidnímu růstu vytvořených pracovních míst se vyjádřil sám Donald Trump a označil to za svůj úspěch, což mu nelze upřít. Jde o důsledek jím tvořených reforem.

Identická čísla amerických prezidentů

Jde ale o téměř shodná čísla, která prokázal v posledních 2. letech úřadování Barack Obama, v únoru 2016 to bylo 237 000 pracovních míst a v únoru 2015 to bylo 238 000 pracovních míst. V minulosti Donald Trump označil statistiky z trhu práce dříve za poněkud nespolehlivé. Co se týká ostatních čísel, širší index S&P 500 posílil o 0,33 %, DJIA posílilo o 0,23 % a Nasdaq o 0,39 %. Index S&P 500 v posledním týdnu oslabil o 0,43 % a jde o první pokles po 6. týdenních růstech v řadě.

Poklesy na scéně komodit

Další pokles zaznamenala i cena ropy, která se již po 5. v řadě opět propadla. Cena americké ropy WTI nyní oslabila o 1,7 % na 48,4 USD/barel. Za poslední týden si odepsala víc jak 9 %. Jde bohužel o nejhorší týden za polední 4 měsíce. Z tohoto poklesu ropy těžily akcie aerolinek a akcie Delta Airlines a American Airlines si naopak přidaly více než 1 %. Poklesla i komodita zlata a to pod psychologickou hranici 1 200 USD/unci. Klesaly také ceny zlata, stříbra, platiny i palladia.

 

 

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*