Vyřizování cizích pronájmů je skvělý byznys

Airbnb

Mnoho majitelů nemovitostí svěřilo své pronájmy správcovským firmám, aby si ušetřili práci a čas s pronajímáním. Obětovali proto část svých výdělku.

Oblíbenost nájemního bydlení u nás roste. Pro majitelé nemovitostí, kteří své byty pronajímají, to ale znamená spoustu starostí a času. Svěřují proto specializovaným firmám své byty a externí správci si přijdou na pěkné výdělky. Správci majitelům bytů prověřují a vybírají vhodné nájemce, přebírají veškerou agendu i odpovědnost za stav jejich nemovitosti. Klientům za to často garantují výdělek i v momentě, kdy je byt prázdný. Za servis si účtují průměrně 10 až 20 % ceny nájmu.

Pronájem přes Airbnb

Správcovské společnosti působí hlavně v Praze a Brně, kde je zájem o pronájmy nejvyšší. Na jeden inzerát se v Praze hlásí i desítky zájemců. Kromě dlouhodobých pronájmů se správci zabývají i těmi krátkodobými a v turisticky exponovaných lokalitách se pronajímá i přes platformy typu Airbnb. I když jsou krátkodobé pronájmy finančně výhodnější, je s nimi více starostí. Musí se vést kniha hostů, platit lázeňské poplatky a hosté ohlašovat na cizinecké policii. Navíc jde o předávání klíčů, úklid a praní ložního prádla. Zde zpravidla výdělek garantován není.

Nájemní bydlení je v kurzu

Správě nájemních bytů se věnují specializované firmy i realitní kanceláře a zaměřují se na ni i developeři. Předpokládá se, že se bude poptávka po nájemním bydlení vrůstat. Ceny nemovitostí jsou vysoké, hypotéky nedosažitelné a na vlastní dům či byt mnoho lidí prostě nedosáhne. Nájmy v posledních letech však současně zejména ve velkých městech vyletěly prudce nahoru a v Brně už jejich nárůst dokonce překonal i růst cen bytů.

Vedení bytových společenství

Kromě správy nájemních bytů vedou specializované firmy i bytová společenství, o které jejich obyvatelé nemají zájem. Většina SVJ už alespoň částečně na administrativu služeb externích správců využívá a zájem o ně roste. Správcovské firmy zastávají i funkci statutárního orgánu.

 

Vzdělávejte se z pohodlí domova s profesionály z německé banky Bernstein. Pravidelné webináře na různá témata – vybere si nováček i zkušený investor. Budete mít možnost interaktivně komunikovat s lektorem a navíc získáte bezplatné individuální telefonní konzultace.

Věnujte 20 min. svého času a změňte svou budoucnost. Účast zdarma! >>https://webinar.benter.cz

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*