Vydatný déšť podpořil pěstování kakaa na Pobřeží slonoviny

Vydatné deště, které v minulém týdnu zasáhly většinu oblastí Pobřeží slonoviny, kde se pěstuje kakao, podpoří od dubna do září střednědobý růst plodin, ale může způsobit plísně fazolí, uvedli v pondělí zemědělci. Pobřeží slonoviny, největší světový producent kakaa, je v období dešťů, které trvá v období od dubna do poloviny listopadu.

Zemědělci po celé zemi uvedli, že střednědobá sklizeň se urychluje a že z plantáže odchází velké množství fazolí. Podle zemědělců však vydatný déšť a zataženo v západní oblasti Soubre, která je srdcem kakaového pásu, a v jižní oblasti Agboville ztěžují řádné vysušení fazolí.

„Doba sušení se velmi prodlužuje. V příštích týdnech hrozí, že naše dodávky budou plesnivé,“ uvedl hospodář poblíž Soubre, Jean Bouadou.

V Abengourou, východním regionu a v Divo, jižním regionu, kde byly srážky také vysoce nad průměrem, zemědělci uvedli, že pěstební podmínky jsou výborné a je očekávaná bohatá sklizeň v polovině sezóny. 

V Daloa, středozápadním regionu, kde byly nadprůměrné deště, a v centrálních oblastech Bongouanou a Yamoussoukro, kde byly deště pod průměrem, zemědělci uvedli, že vzhled stromů je dobrý a je na nich mnoho velkých zrajících lusků.

„Pokud bude pršet i nadále, střednědobá úroda neskončí náhle,“ uvedl hospodář v okolí Daloa, Moustapha Sanon. 

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*