Vrátí se vše do normálu?

Vrátí se vše do normálu nebo to bude úplně jiné? To je otázka, kterou si klade skoro každý. Někteří tvrdí, že se vrátíme do běžného fungování koncem roku 2021 a jiní zase za 7 až 10 let. Odpověď na tuto otázku lze získat z vývoje vakcín.

Podle zprávy BBC z listopadu minulého roku BioNTech a Pfizer uvedli, že výsledky předběžné analýzy ukazují až 90% prevenci proti COVID-19 (testů se účastnilo kolem 43 000 osob).

Údajně mohly tyto nově vyvíjené vakcíny nejen snížit přenos viru mezi lidmi obecně, ale také zastavit rozvoj příznaků u očkovaných osob, což by mohlo vést k dramatickému snížení šíření pandemie.

Anthony Fauci (americký lékař a imunolog) tvrdí, že je třeba naočkovat 70% až 85% populace, aby se vše vrátilo do normálu, informuje zpravodajský portál Bloomberg, který také vypočítal, jak dlouho by mohlo trvat, než bude 75% populace očkovaná. Odpovědí je 7 let. Toto číslo vychází ze Sledovače vakcín Bloomberg COVID-19, který si můžete zobrazit zde.

 

Jak fungují vakcíny proti COVID-19?

Pfizer a Moderna vytvořily RNA vakcíny (genový typ vakcín), které byly schválené pro použití ve Velké Británii, Evropě a Spojených státech fungují tak, že vstříknou do malý těla fragment genetického kódu viru, organismus poté reaguje na část koronaviru a vytvoří si tak protilátky, uvádí BBC.

Zatímco vakcína, kterou vytvořil Oxford je nepatrně odlišná. Ta na rozdíl používá neškodný virus k přenosu stejného genetického materiálu do těla (schváleno ve Velké Británii a Evropě).

 

Je práce z domova novým standardem?

Možnost práce z domova (home office) se spíše stává standardem než benefitem. Celosvětová pandemie umožnila mnoho firmám otestovat produktivitu zaměstnanců, kteří pracují touto formou. Podle Davida Zábrže (předseda České asociace startupů) mělo skoro 70% firem stejnou nebo vyšší produktivitu během plošného home officu, uvádí Novinky. Dále také podle zprávy až 90% oslovených firem plánuje využívat home office i nadále.

V dřívějším článku jsme se bavili ohledně technologie, která postupně nahrazuje většinu manuální práce. Mnoho lidí si začíná uvědomovat, že by mohli lehce přijít o svá zaměstnání. Je načase se zamyslet, zda byste se neměl začít přizpůsobovat modernímu světu, kde lidi vydělávají zveřejněním fotek na sociálních sítích, prodejem ilustrací přes fotobanky a nebo také obchodováním instrumentů. Pokud jste se někdy zajímal o obchodování na finančních trzích, ale nikdy jste se k tomu nedostal, můžeme Vám pomoci!

Začněte investovat do své budoucnosti a naučte se, jak správně obchodovat na finančních trzích s Bernstein Bank. Je to delší proces, který se však vyplatí podstoupit.

 

Reference:
https://www.bbc.com/news/health-54949799
https://www.bbc.com/news/health-51665497
https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-02-04/when-will-covid-pandemic-end-near-me-vaccine-coverage-calculator
https://www.novinky.cz/finance/clanek/home-office-novy-standard-40328602

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*