Volkswagen má projekt sdílených jízd a mikrobusů na elektrický pohon

Čas automobilek se mění doslova před očima, příští rok vyšle 200 mikrobusů na elektrický pohon společnost Volkswagen do Hamburku.

Společnost Volkswagen se mění doslova před očima. Carsharingová divize MOIA německé automobilky Volkswagen nyní nově představila projekt rozvoje sdílených jízd a mikrobusů na elektrický pohon. Cílem divize je do roku 2025 z měst v Evropě a v USA odstranit 1 milion osobních automobilů. První mikrobusy vyšle příští rok do Hamburku.

Mikrobus na elektrický pohon

Společnost Volkswagen a její projekt rozvoje sdílených jízd a mikrobusů na elektrický pohon představený carsharingovou divizí MOIA chce do roku 2025 z měst v Evropě a v USA odstranit 1 milion osobních automobilů. Nahradí je 200 mikrobusů pro 6 osob vyslaných do ulic Hamburku. Kromě přepravy vůz nabídne cestujícím rychlý přístup k internetu a USB porty pro nabíjení telefonů a tabletů. Šéf divize Ole Harms své vizi pevně věří. Během 3 let flotila elektrických mikrobusů v druhém nejlidnatějším německém městě vzroste na 1000 a od roku 2019 se mikrobusy objeví i v dalších městech. V Hamburku se v počátečním stádiu rozhodně počítá se ztrátou. Firma očekává, že lidé budou preferovat před vlastnictvím automobilu placené jízdy a trh je podle nich právě proto zcela neomezený.

MOIA

Svůj nový mikrobus na elektrický pohon hodlá divize MOIA postavit na modulárních platformách VW. Tihle nováčci na elektřinu ujedou dokonce na jedno nabití kolem 300 kilometrů a jejich implantovaná baterie se bude umět dobít na 80 % své kapacity za pouhých 30 minut. Společnost Volkswagen založila divizi MOIA teprve před rokem a jsou již tedy známé i její cíle. Automobilky se prostě musí stejně jako všichni ostatní přizpůsobit novému světovému řádu. Do této elektrifikace, sdílených jízd a samořízených vozů tato společnost hodlá investovat doslova miliardy eur. VW je největší automobilkou v Evropě a součástí tohoto koncernu je i česká značka Škoda. Můžeme si jen povzdechnout, že mnoho toho, co naši předci pracně budovali, nechal člověk rozprodat za mrzký peníz. Budoucnost ale bude vypadat zcela jinak, než si dokážeme představit.

 

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*