Visa se více propojí se službou PayPal

Je tu další výsledková sezóna a se svými úspěchy se tak pochlubila i společnost Visa, která provozuje platební karty. Výsledky hospodaření jsou lepší než před rokem a k tomu společnost oznámila několik zásadních chystaných změn a obchodů.

Nejprve se podívejme, jak se společnosti Visa dařilo ve třetím kvartále letošního roku. A podle zveřejněných čísel to nebylo vůbec špatné, i když ceny akcií zatím zůstávají v klidové hladině a žádné přílišné reakce investorů nepřicházejí. Visa měla v tomto kvartále tržby ve výši 3,63 miliardy dolarů, přičemž před rokem to ve stejném období bylo 3,52 miliardy dolarů. Očištěný zisk na akcii je nyní 0,69 dolarů (ve stejném období v roce 2015 to bylo 0,74 dolarů za akcii). Kapitalizace firmy tak nyní činí 187,9 miliardy dolarů a dividendový výnos je na úrovni 0,7 procenta.

Spolupráce s PayPal

Společnost nepřišla jen s výsledky. Oznámila také, že hodlá mnohem úžeji spolupracovat s platební službou PayPal a chce tak svým klientům usnadnit jejich platby. Konkrétně by se mělo jednat o to, že ti, kdo používají službu PayPal, ale zároveň disponují kartou Visa, by měli mít okamžitou možnost výběru peněz z účtu PayPal, případně odtud mohou peníze obratem přesouvat na svůj bankovní účet. A totéž platí i pro službu Venmo. PayPal naopak svým klientům s Visa kartou přestane doporučovat, aby si zařizovali účet pro šeky.

Důvodem, proč Visa dospěla k tomuto kroku, je, že objem plateb přes tuto službu se zvýšil o zhruba desetinu na 1,3 bilionu dolarů a asi o 10 procent stoupl i počet plateb. Ale zatímco akcionáři Visa oznámení společnosti přijali s relativním klidem, u PayPal to spustilo menší hromobití a akcie společnosti okamžitě zaznamenaly pokles.

Dalším krokem, který Visa avizovala, je zpětný odkup akcií v hodnotě 5 miliard dolarů.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*