V roce 2021 vzrostl počet kryptoměn o 100%

Od doby kdy se kryptoměny staly populárnějšími jejich počet na trhu stále stoupá. Od roku 2009 kdy jedinou kryptoměnou byl Bitcoin se technologie sektoru vyvinuli tak, aby si ksaždyý mohl vytvořit vlastní.

V roce 2021 je tak z ledna 2021 známo číslo 8 153, to představuje počet kryptoměn. 8 153 je počet všech coinů, které se od doby, kdy BTC pronikl do sektoru vytvořily. Toto číslo je nyní dvakrát větší, téměř polovina mincí na kryptotrhu byla vytvořena i spuštěna letos.

8 070 nových coinů bylo vytvořeno v roce 2021, to vedlo k téměř 100% nárůstu během jednoho roku. Nyní je na kryptotrhu celkem 16 223 kryptoměn.

Denně se na trh uvede průměrně 21 nových kryptoměn. V říjnu loňského roku byl celkový počet kryptoměn 13 000 a bylo to považováno za nové maximum. Za poslední dva měsíce přibylo dalších 3 000 nových mincí.

Růst bude pokračovat i v roce 2022, nová technologie v kryptosektoru umožňuje snadnější vytváření tokenů a jejich vytvoření v několika případech trvá jen pár minut.

Memecoiny sehrály v rostoucím počtu kryptoměn velkou roli. Nové coiny byly totiž na trh uvedeny rychleji, než kterýkoli jiný rok v historii. Populární mince jako Shiba Inu nebo Dogecoin byly velmi úspěšné a velmi tak růst podpořily.

Mince jako tyto ukázaly, že digitální aktiva nemusí mít určitý osvědčený případ použití. Tyto mince byly natolik úspěšné, že tržní kapitalizace těchto kryptoměn stouply o několik miliard dolarů a spousta lidí se díky nim stalo milionáři.

Více lidí se tak rozhodlo vytvořit vlastní v podstatě „shitcoiny“, to jsou kryptoměny, které nemají případ použití nebo dlouhodobý plán.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*