USD / JPY – 19. 9. 2019

Copyright Free - Stock Free images. Public Domain image dedication. CC0 1.0 Universal Licence - http://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Japonský jen prudce posílil a vrátil se z vícetýdenních minim poté, co Japonská centrální banka podržela svoji měnovou politiku stabilní. Zároveň ale signalizovala šanci na rozšíření stimulu již na svém příštím měnově-politickém zasedání v říjnu vydáním varování o rizicích ohrožujících japonskou ekonomiku a prohlášením, že je v jejích silách dále stimulovat trh.

Ve středu pár vystoupil na jeden a půl měsíční high poté, co Federální rezervní systém USA opět snížil úrokové sazby, aby pomohl udržet rekordně dlouhou ekonomickou expanzi, ale signalizoval, že nepanuje konsensus pro další snížení nákladů na půjčky.

Pár se aktuálně obchoduje na úrovni -0,33 procenta na 108,07 (0750 gmt), když dosáhl maxima 108,47 – nejvyšší hladiny od 1. srpna.

  • Odpor se nachází na 108,63 (5. července high), prolomení nad tuto bariéru by mohlo přetáhnout pari na 108.99 (10. července high).
  • Podpora je na 107,52 (12. září low), propad pod tuto hladinu by pak mohl táhnout pari níže na 106,89 (21-DMA).

1909jpy


Vzdělávejte se z pohodlí domova s profesionály z německé banky Bernstein. Pravidelné webináře na různá témata – vybere si nováček i zkušený investor. Budete mít možnot interaktivně komunikovat s lektorem a navíc získáte bezplatné individuální telefonní konzultace.

Věnujte 20 min. svého času a změňte svou budoucnost. Účast zdarma! >>https://webinar.benter.cz

  • Následuje webinář na téma VYSVĚTLENÍ ZÁKLADNÍCH POJMŮ (od 23.9.)

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*