Uniqa Foundation prodala 17 milionů akcií Erste Bank

Květen nebyl pro Erste Bank příliš pozitivní, řada významných institucí snížila cílovou cenu jejích akcií. A i druhý červnový týden je pro tuto velkou bankovní společnost ve znamení nenadálých událostí. Uniqa Foundation totiž bez jakýchkoliv bližší informací náhle prodala 17,4 milionu jejích akcií.

Uniqa Foundation patřila dosud mezi největší akcionáře Erste Bank, držela čtvrtý největší počet jejích akcií (v Erste Bank měla díky vlastnictví cenných papírů podíl 4,1 procenta). Nyní se je rozhodla znenáhla prodat a dala tak k dispozici víc než 17 milionů akcií Erste Bank. Prodala je přitom za cenu 22,5 eur za akcii, což je v přepočtu asi za 608 korun za kus. Nikdo veřejně neoznámil, proč se tomu tak děje a jestli tím Uniqa Foundation sleduje nějaký konkrétní cíl.

Bankovní tituly klesají

Těsně po uskutečnění tohoto velkého obchodu se akcie Erste Bank na pražské burze obchodovaly za 639,40 Kč za kus. Přitom Erste Group není jediným bankovním titulem, který v poslední době pozvolna, ale vytrvale klesá. A banky tak táhnou dolů i burzy. Na pražské burze se to už jasně projevuje – ve středu zaznamenala strmý propad a navázala na něj i ve čtvrtek, kdy se index PX hned ráno propadl o 0,72 procenta. Na vině byly hlavně již zmiňované bankovní tituly. Největší propad zaznamenala Komerční banka, která ztratila 2,78 procenta, Moneta Money Bank klesla o 1,74 procenta a akcie Erste Bank klesly o 1,16 procenta. Ale abychom byli fér, nebylo to jen o bankovních společnostech, svou část viny na poklesu burzy nese také elektrárenská společnost ČEZ, jejíž akcie ztratily 0,39 procenta. Zkrátka burze se v minulém týdnu příliš nedařilo a až následující týden ukáže, jak se s tím akcionáři a investoři dokážou poprat.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*