Unilin zavře továrnu a stěhuje se do Malajsie

Společnost Unilin uzavře ve Vyškově továrnu na podlahy a svou výrobu přesune do Malajsie. O svou práci tak přijde celkem 170 lidí.

Společnost Unilin bude propouštět své zaměstnance. Bez zaměstnání se tak ocitne 170 pracovníků ve Vyškově. Továrna sloužila na výrobu podlah, střešních, izolačních a nábytkových panelů. Nyní se výroba přesune do již fyzicky existující továrny v Malajsii. Společnost Unilin si od tohoto přesunu výroby slibuje mnohem větší efektivitu výroby. Podnik svůj záměr už také oznámil Úřadu práce ve Vyškově. Informace vyplývají z tiskové zprávy, kterou společnost rozeslala všem médiím. Přesné datum ukončení výroby však společnost Unilin ještě neuvedla.

Výroba ve Vyškově

Společnost Unilin v roce 2014 koupila podlahářskou firmu Magnum Parket a působila ve Vyškově jen 5 let. V roce 2018 měla podle výroční zprávy tržby 497 milionů korun, v roce 2017 539 milionů korun a většina plynula ze zahraničí. Zisk se tak v loňském roce meziročně snížil z 5 milionů korun na 1 milion korun. Prezident obchodní jednotky podlah Ruben Desmet se k propouštění zaměstnanců a uzavření továrny vyjádřil, že je si společnost plně vědoma dopadu plánu na zaměstnance v rámci ČR. Vedení společnosti je přesvědčeno o tom, že je to pro firmu nejlepší cesta vpřed.

Výsledky společnosti Unilin

Podle výroční zprávy ve společnosti pracovalo během posledních dvou let více než 200 zaměstnanců a jejich mzdy zůstaly v loňském roce na úrovni roku 2017. Belgická společnost Unilin má na celém světě 5 000 zaměstnanců a 20 závodů. Je součástí americké skupiny Mohawk Industries. Ta v roce 2018 vykázala obrat ve výši 1,6 miliardy eur, což je v přepočtu 41 mld korun. Celý vyškovský okres vykazuje v posledních letech nejnižší nezaměstnanost na jižní Moravě a je zde nedostatek pracovníků. Podle Úřadu práce ČR byl v říjnu podíl nezaměstnaných pouhých 1,9 %.

 

 

Vzdělávejte se z pohodlí domova s profesionály z německé banky Bernstein. Pravidelné webináře na různá témata – vybere si nováček i zkušený investor. Budete mít možnost interaktivně komunikovat s lektorem a navíc získáte bezplatné individuální telefonní konzultace.

Věnujte 20 min. svého času a změňte svou budoucnost. Účast zdarma! >>https://webinar.benter.cz

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*