Ukrajina přijala Bitcoin

Ukrajina přijala nový zákon pro legalizaci Bitcoinu a dalších kryptoměn

Ukrajinský parlament minulý týden schválil návrh zákona z roku 2020, který dodává vyjasnění ohledně Bitcoinu v majetkovém smyslu, protože dříve nebyl nijak regulován

Ukrajinský parlament přijal zákon o legalizaci kryptoměn. Začátkem srpna se objevily zprávy o návrhu krypto zákona, který by umožňoval platby v kryptoměnách. Ve středu byl zákon o virtuálních aktivech přijat a kryptoměny jsou tak v zemi legalizovány. Zákon vstoupí v platnost poté, co vláda schválí změny daňového zákoníku týkající se zdanění transakcí s kryptoměnou. Ukrajinská legislativa bude o těchto změnách v následujících dnech hlasovat. Tato zpráva přichází poté, co ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal zákon o platebních službách a zákon související s digitální měnou. Ten oficiálně umožnil ukrajinské centrální bance vydávat digitální měnu centrální banky (CBDC).

Na rozdíl od Salvadoru, který přijal Bitcoin jako zákonné platidlo, ukrajinský krypto zákon uvádí, že kryptoměny na Ukrajině nepředstavují zákonné platidlo. Přesto se však zdá, že se země k Bitcoinu přiklání. Nový zákon uznává virtuální aktiva jako zajištěná i nezajištěná nehmotná aktiva. Kryptoměny však nejsou přijímány jako oficiální platební prostředek a jejich směna za zboží nebo služby nebude povolena.

„Lidé budou moci deklarovat své příjmy ve virtuálních prostředcích,“ řekla Anastasia Bratko z Ministerstva digitální transformace. Dodala, že zákon zaručuje soudní ochranu práv vlastníkům virtuálních aktiv.

Zákon nařizuje, aby výraz „finanční virtuální aktiva“ vydávaly pouze registrované subjekty. Účastníci na trhu s kryptoměnami budou moci nezávisle určovat hodnotu virtuálních aktiv a otevírat bankovní účty ke transakcím. Poskytovatelé  služeb jsou povinni dodržovat předpisy země proti praní peněz a předcházet tak pokusům financovat terorismus pomocí svých platforem.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*