Týdenní kryptografické události z Asie

– Člen hongkongské legislativní rady navrhuje zařadit bitcoin do imigračního programu pro investory a kategorizovat ho jako finanční produkt

– Singapurská MAS se zaměřuje na stablecoiny a CBDC jako součást budoucího finančního ekosystému a vyzdvihuje jejich potenciál oproti tradičním kryptoměnám

– Jižní Korea usiluje o osmiletý trest odnětí svobody pro bývalého předsedu společnosti Bithumb, zatímco tchajwanské úřady stíhají pár za provozování kryptografické těžební farmy a krádež elektřiny

Asijské kryptoměnové prostředí se v uplynulém týdnu hemžilo významnými událostmi. Od inovativních imigračních návrhů Hongkongu týkajících se bitcoinu až po pokroky Singapuru v oblasti digitálních měn – tento region byl horkým místem kryptoaktivity.

Tyto pokroky formují nejen místní trhy, ale mají také zásadní dopad na globální kryptoměnový ekosystém.

Progresivní kroky Hongkongu v oblasti kryptoměn

Člen hongkongské legislativní rady Dennis Kwok navrhl průlomovou myšlenku: zahrnout investice do bitcoinu do imigračního programu pro investory v regionu.

Tento návrh přichází v době, kdy Hongkong po osmileté přestávce znovu spouští svůj investiční imigrační program s jasným vyloučením investic do nemovitostí a obyvatel pevninské Číny.

Pokud bude tento návrh přijat, mohly by být bitcoiny obchodované na licencovaných burzách virtuálních aktiv zařazeny do kategorie finančních produktů, díky čemuž by byly způsobilé pro program pro vstup do kapitálových investic.

Tento krok by mohl Hongkong postavit do čela integrace kryptoměn do běžných finančních systémů. Mezitím hongkongský měnový úřad (HKMA) dokončil první fázi pilotního programu digitálního hongkongského dolaru.

Cílem druhé fáze, která je plánována na příští rok, je prozkoumat nové případy využití digitálních měn ve spolupráci s průmyslem.

Digitální hongkongský dolar má zlepšit ekosystém maloobchodních plateb zavedením výhod, jako je programovatelnost, tokenizace a okamžité vypořádání.

Očekává se, že tyto funkce urychlí transakce, sníží náklady a podpoří inkluzivitu, zejména v nových ekonomických oblastech, jako je web3.

Provozní ředitel společnosti HashKey Group dále oznámil podání žádostí o kótování čtyř kryptoměn u Hongkongské komise pro cenné papíry a futures.

Tento vývoj by měl v příštím roce rozšířit investiční příležitosti pro drobné investory a dále diverzifikovat prostředí kryptoměn v regionu.

Prozíravé kryptografické strategie Singapuru

Singapur, další klíčový hráč na asijském trhu s kryptoměnami, učinil tento týden významné pokroky.

Ravi Menon, výkonný ředitel singapurského měnového úřadu (MAS), na singapurském FinTech festivalu zdůraznil, že stablecoiny a digitální měny centrální banky (CBDC) jsou pro budoucí finanční ekosystém větším příslibem než tradiční kryptoměny.

Menon poukázal na neúspěchy kryptoměn jako stabilních prostředků směny nebo hodnoty kvůli jejich volatilitě. Pochválil dobře regulované stablecoiny, jako je StraitsX a stablecoin Paxos krytý USD, jako slibné digitální měny, které by mohly fungovat společně s CBDC.

Kromě toho MAS představila pilotní projekty tokenizace, včetně licencované instance na blockchainu Avalanche. Tento pilot bude přenášet spotovou forexovou cenu měnového páru USD/SGD do blockchainu, kde bude neměnně zaznamenána.

Iniciativa zahrnuje pilotní projekty tokenizace vkladů na dvou platformách inteligentních smluv, což představuje významný krok na cestě Singapuru k digitální měně.

Singapurský měnový úřad a Bank of Ghana navíc společně oznámily projekt DESFT, inkluzivní fintech řešení založené na blockchainu.

Cílem tohoto projektu je transformovat podnikové digitální identity a různé účty na důvěryhodné digitální pověření, následně tokenizované v řetězci pomocí standardu ERC-3525.

Tato iniciativa se zaměřuje zejména na to, aby se malé a střední podniky v rozvojových regionech mohly zapojit do mezinárodního obchodu.

Další významné události

V Jižní Koreji a na Tchaj-wanu došlo také k významným událostem souvisejícím s kryptoměnami. Jihokorejská prokuratura požádala o osmiletý trest vězení pro Lee Jung-hoona, bývalého předsedu představenstva společnosti Bithumb, za obvinění ze zpronevěry.

Na Tchaj-wanu byl stíhán pár, který založil těžební farmy na kryptoměny a ukradl elektřinu v hodnotě přes 150 milionů TWD.

Indický Nejvyšší soud zamítl žádost, aby vládě nařídil formulovat pokyny pro kryptoměny, což je významný posun v probíhající sáze regulace kryptoměn v zemi.

A konečně Filipíny oznámily prodej jednoletých tokenizovaných státních dluhopisů v hodnotě 10 miliard PHP, což je první iniciativa svého druhu v zemi, která značí rostoucí akceptaci digitálních měn ve vládním provozu.

Tento týden byl na asijském trhu s kryptoměnami ve znamení aktivity, přičemž země jako Hongkong a Singapur vedou v integraci digitálních měn do svých finančních systémů.

Tyto události jsou klíčové nejen pro regionální trh, ale svědčí také o vývoji globálního kryptografického prostředí. Vzhledem k tomu, že Asie pokračuje v inovacích a přizpůsobování, zůstává klíčovým hráčem při utváření budoucnosti kryptoměn a technologie blockchain.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*