Tlaky na vytvoření regulačního rámce kryptoměn

Mnoho zemí tvrdě prosazuje vytvoření regulačního rámce pro využití CBDC (Central Banks’s Digital Currency) a dalších kryptoměn. Regulátor cenných papírů ve Spojených státech, Komise pro burzu cenných papírů (SEC), prezentovala ve své tiskové zprávě svůj plán pro rok 2020. Přitom SEC zřízený úřad pro kontrolu dodržování předpisů (OCIE) klade důraz na projekty FinTech, včetně svých stanovisek k nezbytnostem vyžadovaným vlastnictvím digitálního majetkem v roce 2020.

Podle nedávné zprávy belgický orgán FSMA, který je regulačním orgánem (Financial Services and Markets Authority), naléhavě žádá, aby vláda vytvořila regulační rámec pro digitální aktiva.
Včera předseda FSMA – Jean-Paul Servais v senátním slyšení vyzval zákonodárce, aby stanovili řádný právní rámec pro používání digitálních měn v obchodních transakcích a umožnili tak správu digitálních finančních produktů. Jednání se zúčastnili také zástupci Národní banky Belgie a belgické jednotky pro zpracování zpravodajských informací (CTIF-CFI).

Úřad pro finanční služby a trhy (FSMA) rovněž vyzývá vládu, aby stanovila předpisy pro třídu digitálních aktiv. Předseda dále zdůraznil hlavní charakteristiky kryptoměn, evropské a mezinárodní iniciativy v regionu, regulační kontext a boj proti investičním podvodům.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*