Tesla zvyšuje zisky

Společnost Tesla, která je známým výrobcem elektromobilů, dosáhla zisku ve výši 3,3 miliardy korun. V žebříčku automobilek tak předstihla i General Motors.

Americká společnost Tesla, která je výrobcem elektromobilů, po značných ztrátách v první polovině roku dosáhla konečně ve třetím čtvrtletí zisku. Společnost Tesla oznámila, že v období od července do září dosáhla výdělku 143 milionů dolarů, v přepočtu asi 3,3 miliardy korun. Akcie automobilky po zveřejnění výsledků posílily o více než 20 % a podle agentury Reuters jejich cena poprvé od začátku března překročila 300 dolarů. Ve třetím čtvrtletí zvýšila společnost Tesla dodávky zákazníkům oproti předchozím třem měsícům o 2 % na rekordních 97 000 vozů. Za celý rok chce dodat 360 000 až 400 000 vozů.

Výsledky společnosti Tesla

V čele automobilky Tesla stojí známý americký podnikatel Elon Musk. Společnost vykazuje dlouhodobě ztráty a ještě nikdy nedosáhla celoročního zisku. V prvním pololetí dokonce prodělala částku ve výši 1,1 miliardy dolarů. Investoři proto začali ztrácet důvěru navzdory pokračujícímu růstu prodeje elektromobilů. Automobilka ve výsledkové zprávě uvádí svůj předpoklad, že bude zisková s možností přechodných výjimek v době spouštění nových produktů. Loni také podnikla významné kroky ke snížení nákladů a propustila současně i tisíce svých zaměstnanců.

Tesla a GM

V poslední době společnost Tesla sice za GM zaostávala, ale díky překvapivě příznivým hospodářským výsledkům nyní předběhla společnost General Motors a ocitla se na postu největší americké automobilky z hlediska tržní hodnoty. Akcie společnosti Tesla zaznamenaly ve čtvrtek nárůst 18 %. Tržní hodnota podniku dosáhla 53,7 miliardy dolarů, což je asi 1,24 bilionu korun. Tržní hodnota GM činila podle agentury DPA 51,1 miliardy dolarů.  Tesla se na tento post dostala už v minulosti, ale nedokázala se tam udržet.

 

Vzdělávejte se z pohodlí domova s profesionály z německé banky Bernstein. Pravidelné webináře na různá témata – vybere si nováček i zkušený investor. Budete mít možnost interaktivně komunikovat s lektorem a navíc získáte bezplatné individuální telefonní konzultace.

Věnujte 20 min. svého času a změňte svou budoucnost. Účast zdarma! >>https://webinar.benter.cz

 

 

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*