Tesla nakoupila bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů

Společnost Tesla, Inc. uvedla, že v lednu nakoupila bitcoiny v hodnotě 1,5 miliardy dolarů a plánuje přijímat kryptoměny jako platební prostředek, informuje MarketWatch. Firma dále také ve zprávě uvedla: „V lednu 2021 jsme aktualizovali zásady investiční politiky, abychom získali větší flexibilitu při diverzifikaci a maximalizaci výnosu z hotovosti, která není nutná k udržení provozní likvidity.“

Po zveřejnění této zprávy cena BTCUSD vyskočila na $44,203 (nárůst o více než 13%).

Tesla se tak stává jednou z největších společností, které investují do Bitcoinu. V roce 2021 se cena Bitcoinu zvýšila o 50%, zatímco S&P 500 o 3,5% a Dow o 1,8%. Dokonce i významný investor Bill Miller (zakladatel Miller Value Partners) potvrzuje býčí výhled na Bitcoiny v dopise, který zveřejnil pro své klienty.

 

Reference:
https://www.marketwatch.com/story/tesla-says-it-has-invested-1-5-billion-in-bitcoin-prices-surge-to-record-above-42-000-11612790314?mod=home-page

 

U Bernstein Bank se snažíme našim klientům poskytovat ty nejnovější informace, aby mohli činit informovaná rozhodnutí.

Bernstein Bank jako jediná instituce v Německu podléhající úřední regulaci vlastní aktivní licenci pro provoz technologie serveru MetaTrader 4. Jedná se o uživatelsky přívětivou platformu, která poskytuje svobodu obchodování v plném rozsahu a je navržena tak, aby podporovala jak začátečníky, tak i zkušené obchodníky.

Nabízíme Vám nejmodernější IT infrastrukturu, širokou škálu finančních nástrojů, rychlou a bezpečnou realizaci pokynů.

Pokud nejste expertem, můžete začít s demo účtem. Naše vzdělávací webináře, slovník pojmů a videonávody Vám pomohou v začátcích i při zdokonalování umění obchodování. Objevíte nové strategie, pochopíte psychologické chování obchodníků a naučíte se rozpoznávat i rizika.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*