Stane se Bangkok dalším kryptocentrem v Asii?

Podle nedávného výzkumu Recap, společnosti zabývající se kryptografickými daňovými software, by se z Bangkoku mohlo stát nové krypto centrum.

Crypto Readiness Index, sestavený společností Recap na konci ledna odhalil, že Bangkok je celosvětově na desátém místě. Jak uvedl 7. února Bangkok Post, ukázalo se, že hlavní město Thajska přilákalo až 57 krypto společností.

Recap dále uvedl, že Thajsko má druhou nejvyšší míru vlastnictví kryptoměn na světě, a to i navzdory armádě podporované vládě, která v roce 2022  kryptoměny jako platební metodu zakázala.

Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Recap Daniel Howitt prohlásil: „Zatímco Thajsko loni v březnu zakázalo používání kryptoměn jako způsobu platby, nařízení neovlivňuje obchodování ani investiční aktivity.“

I přes slibné výsledky Thajska se nad ním umístily dvě asijské země. Na světovém seznamu center nejvíce připravených na kryptoměny se Hongkong umístil na sedmém místě a Singapur na čtvrtém. Zajímavé je, že na prvním místě se umístil Londýn následovaný Dubají.

Pokud si vláda a finanční regulátoři prosadí své, může Bangkok na žebříčku klesnout. Howitt varoval, že zpřísnění regulace kryptoměn by mohlo bránit v jejich přijetí.

,,S přísnějšími pravidly bude zajímavé sledovat, zda to v nadcházejících měsících pomůže nebo omezí místo Bangkoku jako kryptocentra.“

Dále poznamenal, že Bangkok zaostává co se týče výdajů na výzkum a vývoj. Mimo Bangkok jsou kryptoměny ve zbytku Thajska téměř neslýchané.

Výzkum Recap k určení umístění města použil celkem osm kritérií. Ty zahrnovaly počet kryptopracovníků a firem, krypto setkání, skóre kvality života a výdaje na výzkum a vývoj jako procento HDP v každém městě.

Thajská banka a vládnoucí režim království však vůči kryptoměnám stále zůstávají extrémně opatrní. Thajští finanční regulátoři v tomto roce pravidla pro obchodování s kryptoměnami a reklamu digitálních aktiv zpřísňují.

V prosinci BeInCrypto oznámilo, že Thajská komise pro cenné papíry a burzy připravuje zátah proti krypto aktivům. Tento krok následuje po podobném úsilí po celém světě po kolapsu FTX.

Zatímco výsledky průzkumu postavily Bangkok pro kryptoměny do pozitivního světla, budoucnost kryptoměn v Thajsku zůstává za současného režimu zahalena. 

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*