Splečnosti Apple unikl nový systém iOS

Prozradil tak název iPhonu X i nový typ zabezpečení, který skenuje obličej ve 3D.

Nový iPhone 8, 8 Plus a inovovaný iPhone X s obrazovkou bez rámečků na scéně. Nový iPhone X podle všeho asi nebude mít čtečku otisků prstů, ale za to bude skenovat obličej ve 3D. Informace o názvech unikly společnosti Apple prostřednictvím nového systému iOS. Utajované informace o nových iPhonech unikly poté, co vývojáři odhalili obrázek nového iPhonu disponujícím téměř bezrámečkovým displejem. Pak došlo k závažnějšímu úniku a přímo z Applu se mezi novináře dostala finální verze operačního systému iOS, která odhalila názvy nových iPhonů i jejich zajímavé funkce.

Nový iPhone

Nový iPhone 8, s LCD obrazovkou a pořád jen se 2 GB RAM, nebo iPhone 8 Plus se 3 GB RAM a konečně nový iPhone X s OLED displejem s vyšším rozlišením 1125 × 2436, který je podobný tomu v Galaxy S8, a navíc se 3 GB operační paměti. Displej na iPhonu X navíc bude podporovat technologii True Tone Display upravující barevnost obrazu podle okolního světla. Na 10 let existence iPhonu Apple zavzpomíná i sadou tapet použitých v předchozích iPhonech ve vyšším rozlišení. Nová verze Apple Watch s integrovaným LTE modemem a inovovaná bezdrátová sluchátka AirPods, jsou další novinkou, kromě nejvíce inovovaného iPhone za poslední 4 roky.

Odhalené novinky

Nejvíce žhavých novinek odhalených studiem operačního systému se týká zejména fotoaparátu. Ten zvládne třeba natáčet video ve 4K rozlišení a ještě se 60 snímky za sekundu a svůj portrétní režim rozšíří o mnohé světelné efekty, které upraví i náladu snímku. Není ještě potvrzena absence technologie TouchID, což je čtečka otisků prstů. Systém obsahuje i návod na nastavení nového způsobu zabezpečení telefonu, a to za pomocí funkce FaceID vytvářející 3D obraz obličeje. Zejména díky změně designu bez tlačítka home, se změní systém ovládání gesty na spodní části obrazovky a část funkcí tlačítka home převezme vypínač na boku telefonu.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*