Solana vede v ziscích tokenů Layer-1, protože Bitcoin překročil 38 tisíc dolarů

Tržní kapitalizace kryptoměn za posledních 24 hodin vzrostla o 2,3 %.

Bitcoin ve středu v ranních hodinách v Asii překonal hranici 38 000 dolarů, protože na začátku týdne ožily naděje kolem schválení spotového fondu obchodovaného na burze (ETF) a tradiční pozorovatelé trhu očekávali snížení sazeb.

Tokeny SOL společnosti Solana vedly zisky mezi blockchainy 1. vrstvy neboli základními blockchainy a za posledních 24 hodin vyskočily o zhruba 8 %, čímž zvrátily ztráty z minulého týdne. AVAX společnosti Avalanche si polepšil o 6,6 %, zatímco ADA společnosti Cardano a TRX společnosti Tron vzrostly o více než 5 %.

CoinDesk Market Index (CMI), široce založený index, který sleduje trh s kryptoměnami, vzrostl o více než 2,5 %.

Momentum bitcoinu začalo růst pozdě v úterý, když guvernér Federálního rezervního systému Chris Waller uvedl, že nedávné údaje naznačující zpomalení ekonomiky a pokračující mírnou inflaci ukazují, že současná politika je na správném místě.

Waller také uvedl, že pokud by inflace nadále klesala, existuje dobrý argument pro snížení sazeb během několika měsíců.

Rozhodnutí o úrokových sazbách mají tendenci hýbat trhy. Vyšší sazby obvykle znamenají, že riziková aktiva, jako jsou akcie a kryptoměny, dostanou ránu, protože investoři by mohli vybrat zisky a investovat do dluhopisů.

Globální banka Standard Chartered dvakrát potvrdila svou dubnovou prognózu, že bitcoin (BTC) dosáhne do konce roku 2024 hodnoty 100 000 USD. Analytici to zdůvodnili očekávaným schválením několika spotových bitcoinových ETF, které pravděpodobně přijdou dříve, než se očekávalo, což by mohlo působit jako katalyzátor růstového trendu.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*