Solana integrovala umělou inteligenci s pluginem ChatGPT, aby učinila blockchain použitelnějším a srozumitelnějším

Nadace Solana, nezisková organizace zaměřená na správu a rozvoj blockchainu Solana, oznámila, že do svého systému zakomponovala umělou inteligenci (AI) prostřednictvím pluginu ChatGPT, který byl vyvinut společností Solana Labs.

Jak uvádí Cointelegraph, vývojáři Solany oznámili, že plugin ChatGPT je volně dostupný ke stažení na serveru GitHub, jelikož si klade za cíl usnadnit porozumění údajům Solany a jejímu protokolu. Plugin umožní nahlížet do výpočetní infrastruktury Solany a do jejích decentralizovaných finančních projektů (DeFi).

Stávající aplikace pluginu nabízejí nákup nezaměnitelných tokenů (NFT), jejich převody, vyhodnocování transakcí, analýzu dat z veřejných účtů a zjišťování sbírek NFT podle jejich minimální ceny v síti Solana.

Solana Foundation ohlásila výrazné zvýšení svého odhodlání zabývat se průsečíkem blockchainu a umělé inteligence, a to desetinásobným posílením grantového financování z původního 1 milionu dolarů na 10 milionů dolarů.

Vývojáři upozornili, že v rámci klouzavého grantového programu bylo zatím zaregistrováno 50 žádostí. Nezisková organizace rovněž spustila tříměsíční akcelerační program zaměřený speciálně na studenty vysokých škol, kteří se zajímají o experimentování s blockchainem a umělou inteligencí.

Tento program podle vývojářů obdržel ,,akcelerační program určený speciálně pro studenty vysokých škol, kteří mají zájem experimentovat s blockchainem a umělou inteligencí“ a který vedl ke spuštění chatbota s názvem ,,Ask Solana U“.

Je pozoruhodné, že Solana Labs na začátku května uvedla na trh svůj smartphone Saga, zaměřený na kryptoměny. Saga je chytrý telefon za 1 000 dolarů vyrobený na základě spolupráce se společností OSOM ze zálivu Bay Area, je vybaven 6,67palcovou obrazovkou OLED, senzorem otisků prstů, 512 GB pamětí a dvěma adaptabilními zadními fotoaparáty a běží na nejnovějším operačním systému Android.

Podle společnosti Solana se Saga liší ,,Solana Mobile Stack“ (SMS) – kolekcí doplňků na míru, které byly navrženy tak, aby bez problémů integrovaly funkce kryptoměn do hardwaru i softwaru telefonu.

Telefon je rovněž vybaven speciálním obchodem „dapp“, který nabízí aplikace určené jen pro kryptoměny. Při spuštění mají uživatelé přístup k více než deseti aplikacím, které se týkají obchodování s kryptoměnami, posílání zpráv z peněženky, hudby a digitálních sběratelských předmětů, a v budoucnu by měly přibýt další.

Jak informoval CryptoGlobe, zpráva o blockchainových/krypto vývojářích uvádí, že v minulém roce měla Solana mezi blockchainovými ekosystémy s více než 1000 vývojáři nejvyšší tempo růstu (83 %) v počtu vývojářů v ekosystému.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*