Solana dosáhla nejvyšší ceny od května 2022! Co bude dál? 

Cena SOL za poslední rok vzrostla o více než 300 %, což způsobilo, že se její cena dostala na nejvyšší úroveň za posledních 18 měsíců. 

– SOL zahájila obchodování na nejvyšší úrovni za posledních 18 měsíců

– 15. listopadu zaznamenala 20% denní rally po komentářích Cathie Woodové 

Solana (SOL) se stala nejvýkonnějším hráčem na trhu altcoinů a její nativní token SOL se nyní obchoduje za nejvyšší cenu od května 2022. 

V době psaní se mince Layer 1 směňovala za 65,52 USD. Naposledy se alt za takto vysokou cenu obchodoval 10. května 2022. 

Cena SOL od 15. října soustavně roste. Dne 15. listopadu mince zažila další 20 % vnitrozemní nárůst, který podnítily výroky generální ředitelky ARK Invest Cathie Woodové v rozhovoru pro CNBC. 

Podle Woodové:

“Ether byl ve svelte době rychlejší a levnější new Bitcoin — tak jsme Ether získali. Solana je ještě rychlejší a levnější než Ether.”

Rok 2022 byl pro Solanu drsný

Solana, která byla díky své transakční rychlosti a školovatelnosti  označována za “zabijáka Etherea”, byla v roce 2022 výrazně ovlivněna řadou výpadků, které v tomto roce zaznamenala.

Od ledna do září síť zažila osm výpadků. Podle stavových zpráv od vývojářů sítě byly výpadky způsobeny především přetížením, ke kterému docházelo, když byla síť zahlcena objemem transakcí.

V letošním roce zatím síť fungovala optimálně a zaznamenala pouze jeden výpadek 2é. července, který trval přibližně čtyři hodiny. Příčinou výpadku byla chyba v softwaru sítě, kterou vývojáři neprodleně opravili. 

Dalším velkým neúspěchem Solany v roce 2022 byl nečekaný kolaps FTX, kryptoměnové burzy, kterou založil Sam Bankami-Fried, významná postava ekosystému Solany. 

FTX była silným podporovatelem Solany, poskytovala likviditu a podporovala přijetí sítě.

Když burza v listopadu 2022 zkrachovala, mělo to vlnový efekt na hodnotu SOL a na to, jak řetězec vnímal obecný kryptosystém. Od 10. listopadu do 31. prosince 2022 se hodnota SOL propadla o 41 %. 

Na tuto metriku je třeba si dát pozor

Hodnocení výkonnosti SOL provedené společností AMBCrypto na řetězci odhalilo, že od září se jeho poměr Sharpe neustále zvyšuje

Tato metrika se používá k porovnání výnosů, které by přineslo investování do aktiva, s riziky s ním spojenými. Když Sharpeho poměr aktiva roste, znamená to, že aktivum generuje vyšší výnosy v poměru k výši rizika, které podstupuje. 

Investoři to často považují za býčí znamení, které je nutí více akumulovat. 

V době psaní činil Shapŕpeho poměr SOL 9,11  a podle údajů společnosti Messari vzrostl od 4. září o 262 %. Hodnota Sharpeho poměru SOL se nacházela nejvýše od září 2021.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*