Škoda rozjede výrobu od 27. dubna

Automobilka Škoda Auto se připravuje na obnovení provozu v českých závodech. Po zahájení výroby dostanou zaměstnanci roušky nebo respirátory i desinfekci.

Výrobní linky se ve společnosti Škoda Auto znovu rozjedou v pondělí 27. dubna. Firma připravila hygienická opatření, která budou muset zaměstnanci dodržovat. Pracovníci dostanou od firmy roušky nebo respirátory a dávkovače s dezinfekcí. Při vstupu do areálu budou vždy zaměstnanci podrobeni namátkové kontrole teploty. Například v kolínské automobilce Toyota Peugeot Citroën Automobile – TPCA se mají výrobní linky 4. Května a nošovický Hyundai už obnovil výrobu 14. dubna.

Automobilka Škoda Auto

Společnost Škoda Auto zastavila kvůli pandemii koronaviru výrobu 18. března ve všech svých českých závodech, tedy Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí. Zaměstnanci dostávali do 29. března 70 % platu a pak 75 %. Odbory automobilky informovaly o postupném obnovení činnosti ve firmě, které je podle nich dobré při testování nařízených opatření, které se týkají průchodu branami, parkování nebo třeba stravování.

Propad tržeb

Sdružení automobilového průmyslu – SAP uvedlo, že měsíční propady tržeb automobilek v Česku přesahují kvůli epidemii 50 miliard korun. Poradenská společnost LMC Automotive odhaduje letošní propad světové výroby vozů kvůli nemoci covid-19 a budoucí recesi o více než 20 %. Německý automobilový koncern Volkswagen, jehož součástí je i Škoda Auto uvedl, že v prvním čtvrtletí mu meziročně klesl odbyt o 23 %.

Výroba v automobilce

Škoda Auto je v Česku stěžejní firmou a má subdodavatele po celé republice. Podle Sdružení automobilového průmyslu představuje pro české dodavatele až 30 % jejich produkce a odstávka je velkou měrou zasáhla. V loňském roce dodala do celého světa 1,24 milionu vozů. Provozuje 3 výrobní závody v České republice, vyrábí také v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a Indii, většinou přes koncernová partnerství, ve spolupráci s lokálními partnery vyrábí i na Ukrajině a v Kazachstánu. Je aktivní na více než 100 trzích, má 39 000 zaměstnanců, z toho asi 34 000 v ČR.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*