Šéf Evropské centrální banky požaduje, aby se regulace zaměřila na BTC a DeFi

V návaznosti na krach krypto trhu, který upoutal pozornost většiny lidí na světě, můžou sázky i půjčování krypto aktiv spadat pod jurisdikci regulačních orgánů spolu s bitcoiny.

Během svého vystoupení před Evropským parlamentem 21. června, týden poté, co poskytovatel půjček kryptoměn Celsius pozastavil veškeré výběry, se Christine Lagardeová, prezidentka Evropské centrální banky, stala první osobou, která výslovně požadovala větší dohled nad tímto odvětvím. 

Christianem Lagardeová poznamenala, že navazující rámec byl nutný kvůli rychlému tempu, kterým probíhá současný pokrok v odvětví kryptoměn. Měla na mysli zákon o trzích krypto-aktiv (MiCA), který má v EU vstoupit platnost do roku 2024.

Lagardeová zastává názor, že decentralizované financování (DeFi),  které by mohlo představovat skutečné riziko pro finanční stabilitu, by mělo být kromě finančních zprostředkovatelů plně pokryto druhým regulačním rámcem.

Tímto způsobem by do tohoto sektoru v budoucnu spadala i nejprominentnější kryptoměna na světě, Bitcoin, která nemá jediného definovatelného emitenta.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*