Ropa si udržuje zisky, protože obchodníci zvažují jednání s Íránem a poptávají výhled

Ropa si drží svůj největší zisk za více než týden, když investoři sledovali jaderná jednání mezi USA a Íránem a výhled poptávky uprostřed zpomalující ekonomiky.

Futures na ropu WTI se jen málo změnily poté, co 2% rally v pondělí zaznamenala návrat býčího sentimentu z nedávného propadu. Nejistota ohledně íránských dodávek pomohla k růstu ropy, když se vleklé jaderné rozhovory chýlily ke konci poté, co diplomaté Evropské unie předložili USA a Íránu konečný návrh dohody o oživení dohody z roku 2015.

„Riziko ropy je vychýleno směrem dolů, když makro i fundamentální ukazatele vykazují slabost,“ řekl Gao Jian, analytik společnosti Zhaojin Futures Co. sídlící v Shandongu. Medvědí signály zahrnují časové rozpětí a rafinérské marže, zatímco návrat íránské ropy by také stlačil ceny dolů, dodal.

Ropou v posledních měsících otřáslo volatilní obchodování, jelikož obavy z globálního zpomalení poničily poptávku a kompenzovaly signály, že fyzická nabídka zůstává napjatá. Obchodníci budou pozorně sledovat spotřebu, přičemž údaje z víkendu ukazují, že dovoz ropy do Číny vzrostl ze čtyřletého minima v červenci, mezitím co klesající maloobchodní ceny benzínu v USA mohou stimulovat více řidičů.

Příval komentářů na trhu tento týden může nabídnout další směr, přičemž Energy Information Administration zveřejní svůj krátkodobý výhled později v úterý. Ve čtvrtek budou následovat měsíční přehledy producentské skupiny OPEC a Mezinárodní energetické agentury.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*