Riskantní investice do akcií

Některým investorům se dříve podařilo zbohatnout investicemi do podhodnocených akcií globálních firem, jako Citigroup nebo Visa. Zariskovat lze i investicí do akcií Facebooku nebo Tesly. Jen musíte být připraveni na určitá rizika.

Některé společnosti jsou schopné do budoucna proměnit trh, na kterém působí, nebo kam se chystají vstoupit. I v současné době je jich opravdu hodně. Je důležité si umět představit, zda se v budoucnu může dané společnosti opravdu na trhu dařit. Akcie firem jako Visa nebo Apple dříve přinesla mnoha investorům výnosy. Když byla v minulosti cena akcie v propadu z 55 dolarů pod jedním dolarem, mnoho lidí zariskovalo a koupilo je právě za cenu mírně přes dolar za jednu akcii.

Akcie společnosti Apple

Společnost Apple má velkou sílu a mnoho fanoušků. Plynou jim příjmy ze služeb s vysokou marží, provázané s chytrými telefony i z cloudu. Akcie společnosti Apple mají obrovský potenciál k růstu. V roce 2011 zemřel Steve Jobs a rokovalo se o tom, zda někdo dokáže firmu stejně úspěšně vést. V posledních letech se objevily názory, že společnost je sice velká, ale silná rostoucí konkurence pro Apple ztěžuje pozici, jak zvyšovat hodnotu akcií. Nedávno hodnota Applu překonala bilion dolarů a akcie vyrostly na mnohanásobek své hodnoty. Nákup akcií Applu v době, kdy by došlo k jejich výraznému propadu, nebo do akcií Facebooku, stále dává smysl.

Investice na trhu

Mnoha investorům se vyplatilo dát své peníze do podhodnocených zahraničních akcií, ale i investovat do startupů, do společností, jako je Audioteka.com, Exclusive Tours.cz, Shoptet.cz, Lidskasila.cz, Kiwi.com nebo Safetica.com, výrobce bezpečnostního softwaru. Zajímavá je i společnost Coober investments, která se věnuje počítačovému obchodování na burzách. I na současném trhu jsou zajímavé tituly, které mají vysoce perspektivní hodnotu v případě nákupu.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*