Rekordní cena akcií United Airlines navzdory skandálům

Skandál s vyvedeným pasažérem či uhynulým králíkem je pozitivní reklamou pro akcie United Airlines

Americká letecká společnost United Airlines má své akcie na vzrůstu + 5 %. Jde o největší nárůst v její historii. Přepravci přitom nedávno tržní hodnota klesla o čtvrt miliardy dolarů. Bylo to po násilném vyhození jednoho ze svých pasažérů. Personál jej z letadla vykázal, protože společnost odbavila o něco více cestujících, než bylo v letadle míst. Cestující doktor David Dao ale odmítl odejít, přesto jej ostraha násilně vyvedla, zlomila mu nos a vyrazila také dva zuby.

Další nepříjemností pro United Airlines bylo vyšetřování úmrtí obřího králíka na palubě letadla, který zemřel právě při transportu z Londýna do Chicaga. Králík měřil 90 cm a cestoval ve speciálním boxu patřícímu aerolinkám k novému majiteli.

Cena akcií United Airlines láme rekordy

Cena akcií United Airlines je kupodivu i po skandálech rekordní. Americké aerolinky United Airlines mají v poslední době jeden skandál za druhým. Na výsledcích této letecké společnosti se to jaksi neprojevuje. V měsíci dubnu dokonce akcie vzrostly o 5 procent na svá maxima. Společnost i její investoři se ze začátku báli dopadu incidentů, spojovaných s United Airlines.

Aby zabránila společnost opakování situace, přijala několik opatření. Nejvýznamnější je možnost kompenzace v případě dobrovolného opuštění letadla a to v částce 10 000 eur, tedy asi 250 000 korun. Přesto se americký miliardář Warren Buffet po té rozhodl investovat i do této společnosti, když investoval hned do několika největších aerolinek v USA částku 10 miliard dolarů.

Další opatření

Společnost United Airlines má i nadále obavu, že se skandály projeví na finančních výsledcích a zákazníci si začnou vybírat konkurenční letecké společnosti. Proto se ředitel společnosti Oscar Munoz  za United Airlines a jejich jednání veřejně omluvil.

Klienti společnosti United Airlines zareagovali velmi pozitivně. Klienti oceňují velký rozsah letů, kratší doby zpoždění i menší počet ztracených zavazadel. Rekordní úroveň akcií, které se pohybovaly kolem 78 dolarů za jednu akcii, lámou rekordy. Společnosti se zároveň zvýšila obsazenost letů i zájem o její letenky. Tržní hodnota společnosti se po skandálu snížila o čtvrt miliardy dolarů.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*