Regulační úřady v SAE se připravují na přijetí kryptoměn

Kokila Alagh, právní expertka, sdělila své postřehy týkající se regulací kryptoměn a blockchainů ve Spojených arabských emirátech. Regulační orgány SAE se prý připravují na přijetí kryptoměn a blockchainu.

SAE se chce stát hlavním blockchainovým městem tím, že poskytuje rámce, ty radí kryptograficky založeným podnikům jak v souladu se zákony fungovat.

Momentálně je země rozdělena na pevninskou část, kde je Úřad pro cenné papíry a komodity a svobodné zóny regulátorem. Do volných zón řadíme Dubajské mezinárodní finanční centrum, to reguluje dubajský úřad pro finanční služby. Abu Dhabi Global Markets reguluje úřad pro regulaci finančních služeb, Dubai Commodities Centre spadá pod regulační pravomoc SCA.

V jednom z rozhovorů zakladatelka a generální ředitelka společnosti Karm Legal Consultants, Kokila Alagh uvedla, že regulace poskytla jistotu v SAE otevřela nové příležitosti, to dělá ze SCA regulátora v globálním měřítku.

První regulátor digitálních aktiv v zemi byl FSRA již v roce 2018. Jedním z prvních regulátorů na světě, který zavedl regulaci digitálních cenných papírů byl ADMG, vydal také pokyny k digitálním aktivům.

Kryptoměnová burza Binance, hodnotí situaci v zemi kladně, rozhodla se s vládou SAE spolupracovat a krypto burzám pomáhat, také podnikům v Dubaji pomáhat získat licenci.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*