Problém důvěry u kryptoměn a jeho řešení. Co se v budoucnosti změní?

Někteří jednotlivci – ti, kteří se nenechali odradit titulky soudného dne a dobře propagovanými hackerskými útoky – jsou ochotni podstoupit riziko, když může být odměna tak vysoká. Pro většinu nerozhodnutých je však bezpečnost na prvním místě a s každou další zprávou je stále jasnější, že právě toto je největší překážkou masového rozšíření. Pokud má tedy síla blockchainu nějakou naději oslovit masy, jednotlivci i podniky musí věřit, že to, co dělají se svými penězi a penězi svých klientů, je to nejbezpečnější. 

Očekávání vs. realita

Ohromující rozsáhlé krádeže kryptoměn a hackerské útoky se dostávají do titulků. Největším problémem vedoucím ke ztrátám kryptoměn je však skutečnost, že jednotlivci i podniky musí chránit svá vlastní digitální aktiva a způsob, jakým k nim přistupují. To je samozřejmě jedna z největších výhod kryptoměn, protože jde ruku v ruce s decentralizací a schopností mít plnou autonomii nad svými aktivy – ale je to také hlavní příčina mnoha problémů. Tento nedostatek záchranné sítě je nakonec jedním z klíčových důvodů, proč tolik lidí váhá vůbec vstoupit do tohoto světa.

Pro zákazníky tradičních bank a společností, které vydávají kreditní karty to není problém; věří, že úkolem poskytovatele služeb je uchovávat jejich peníze, hesla a osobní údaje v bezpečí. Tato důvěra samozřejmě není vždy oprávněná, ale během mnoha staletí existence TradFi zákazníci očekávají určitou úroveň zabezpečení, kterou nabízejí instituce, které drží jejich aktiva. Jediné, co musí zákazník udělat, je zajistit, aby nesdílel svůj čtyřmístný PIN nebo znovu nepoužil své heslo.

Pokud se však jedná o kryptoaktiva, panuje zásadní nepochopení ohledně toho, kdo je zodpovědný za zajištění bezpečnosti digitálních aktiv. Je očekáváno, že burzy a poskytovatelé peněženek budou moci zabránit podvodným transakcím nebo útokům hackerů nebo ztracené soukromé klíče obnovit – realita je však úplně jiná. Regulační orgány se začínají probouzet a uvědomovat si riziko, které toto nedorozumění představuje pro spotřebitele.

Pokud někdy chceme přenést sílu blockchainu do hlavního proudu, musíme to řešit. Zapisování hesel a jejich odkládání do šuplíku totiž není způsob, jak změnit světový finanční systém.

Překlenutí této mezery – při zachování toho, co dělá kryptografii skvělou

Investoři touží po jistotě, že pokud se jejich peněženka zablokuje, budou se do ni moci vrátit. Firmy chtějí mít jistotu, že pokud se transakce jeví jako podvodná, nebude povolena. A regulační orgány zajímá, zda v případě nějakého pokažení budou spotřebitelé chráněni.

Zaznamenali jsme významný nárůst investorů a institucí, jež mají zájem o krypto pojištění, protože věřili, že jde o bezpečnostní všelék, který mohou ovládat a uklidnit své ustarané mysli. V takto vznikajícím a nepochopeném prostoru se to zdá jako jednoduché řešení složitého problému: pokud vašemu aktivu hrozí odcizení nebo ztráta, sjednejte si pojištění, abyste jej získali zpět. A pro velmi omezený počet lidí je to možnost. Ale kryptopojištění – pokud je vůbec možnost ho získat – je drahé a nakonec krádeži nebo ztrátě nebrání.

Proaktivní prevence – a důvěryhodná medicína

Zabývali jsme se dvěma hlavními problémy, které brání masové adopci kryptoměn: očekáváním, že burzy a peněženky by měly poskytovat bezpečnost, a nedostatkem povědomí o tom, že existuje způsob, jak chránit kryptoaktiva vaše nebo vašich klientů. Jaké se tedy nabízí řešení?

Říkáme, že je to zaměření na prevenci, aby koncoví uživatelé získali co největší zabezpečení a zároveň snížili riziko podniků, které jim umožňují účastnit se blockchainu. Měly by existovat dva prvky: prevence krádeží a obnova po havárii. V tuto chvíli je Coincover pravděpodobně jedinou společností v oboru, která poskytuje tuto úroveň zabezpečení monitorováním transakcí, aby se zabránilo krádežím, a nabízí bezkonfliktní end-to-end šifrovaný trezor pro ultra bezpečné uložení a obnovu soukromých klíčů. Jejich technologie je navíc pojištěna u Lloyd’s of London, takže by mohla investorům pomoci získat zpět jakékoli ztráty způsobené krádeží nebo hackováním, kterým lze předejít. Je to celá řada krypto ochrany – a umožňuje podnikům výrazně snížit svá rizika.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*