Predikce ceny Solana – může SOL v roce 2023 dosáhnout 100 dolarů?

SOL, kryptoměna pohánějící vysoce výkonný blockchain Solana s podporou inteligentních smluv, v pondělí klesala v tandemu s širším kryptotrhem a předpovědi cen jsou stále pesimističtější.

Podle CoinMarketCap však Solana za posledních 24 hodin zaznamenala objem obchodů za více než 600 milionů dolarů, což je desátý největší počet ze všech krypto aktiv.

SOL/USD se naposledy obchodovalo s mírným poklesem od svého 21denního klouzavého průměru (DMA) s 23 dolary za token, v současné době o více než 13 % oproti maximům z konce ledna z oblasti 27 dolarů, protože investoři  vyhodnocují smíšené signály přicházející z ekonomiky Spojených státech v podobě nedávných silných pracovních míst v USA a údajů PMI ISM Services oproti zatím neutěšené výsledkové sezóně firem.

Tyto smíšené signály přispěly k nejasnostem ohledně toho, jaké další zpřísnění můžeme od Fedu v následujících čtvrtletích očekávat. Investoři Solana tak budou muset dávat pozor na poznámky předsedy Fedu Jerome Powella, který promluví v úterý na zasedání Fedu.

Predikce ceny SOL

Zdá se, že roste riziko, že Fed nemusí být tak schovívavý, jak jsme ještě před týdnem všichni doufali. To zvyšuje riziko krátkodobého stažení na kryptotrhu. Solany krátkodobý technický obraz se také trochu zatemnil ve světle nedávného selhání kryptoměny při trvalém prolomení oblasti rezistence na 25-27 dolarech a 200DMA na 26,30 dolarech..

Vzhledem k tomu, že kryptoměna se aktuálně nachází pod 21DMA a sleduje test krátkodobé podpory v oblasti 22 dolarů, někteří technici očekávají ústup směrem k podpoře v oblasti na 20 dolarech. Mezitím jiní technici varují před možností krátkodobého poklesu podpory v oblasti na 18 dolarech, kde sídlí 50 a 100 DMA, a také 23,6% Fibonacciho retracementu zpět z minima z konce prosince 2022.

Dalším technickým znamením, kterého by se býci SOL měli obávat, je skutečnost, že kryptoměna nadále respektuje dlouhodobý sestupný trend, který byl ve hře až do začátku roku 2022. 

I kdyby se SOL/USD dokázalo prorazit nad 200 DMA a tlačit na nová maxima, narazilo by na významnou rezistenci kolem 30 dolarů. Pokud se Solaně v následujících týdnech nepodaří tento klesající trend překonat, stane se držení nad 20 dolary stále obtížnější.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*