Praha za barví zpět do zelených čísel. Velice jim k tomu pomohl ČEZ a KB.

Společnost ČEZ a Komerční banka je stále na vrcholu a notnou měrou podržely tyto společnosti pražskou burzu v zelených číslech.

Pražská burza se v dnešní době vrátila do plusových hodnot a index PX dokonce v poslední době atakoval hranici 1 060 bodů. Nakonec se jí ale neudržel a pak si připsal pouze 0,14 % a uzavřel na 1059,51 bodech. Index v posledním čase velmi mocně tlačila VIG a spojenými silami ji však přetlačily zejména společnosti ČEZ s Komerční bankou. Objem zobchodovaných akcií dokonce dosáhl 288 milionů. Nejsilnějším titulem v poslední době byla VIG, která se ale po třídenním růstu propadla do červených čísel. Poklesem o 1,38 % si pak po tomto pádu své nedávné zisky téměř všechny vymazala a obchodování uzavřela na 644,20 Kč.

Unipetrol a ČEZ

V poslední době velký pokles zaznamenala i společnost Unipetrol, pro kterou byl asi největší ranou požár v jeho závodu v Záluží u Litvínova. Jeho akcie pak velmi těsně zvětšily svůj pokles a uzavřely na 364,90 Kč. Úplně nejhorší den zažila však Fortuna, která předchozí dny uzavřela bez jakéhokoli možného pohybu a pak si nakonec odepsala 1,52 % na 175,30 Kč. Do zeleného Pražskou burzu nejvíce tlačila společnost ČEZ posilováním o 0,49 % na 492,40 Kč, čímž si dokázala zvrátit svůj poslední poklesový trend. Přidala se k němu i další známá dvojice bankovních titulů, Komerční banka, která narostla o 0,37 % a bankovní společnost Erste o 0,31 %.

O2, BUX i DAX

Výrazný růst si v poslední době dokázala připsat také O2 v podobě 0,73 % do plusu, na vítěze CETV to ovšem ale vůbec nestačilo. Ve středoevropském regionu se pak v poslední době asi nejvíce dařilo maďarskému BUX, který si nakonec připsal 1,07 %. Roste také polský WIG s číslem +0,61 % ruku v ruce s německým DAX s číslem +0,19 % a jediným indexem v záporných hodnotách nedávno pak zůstal pouze rakouský ATX, kde šlo o 0,51 % do mínusu.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*