Pracovní příležitost v Amazonu

 

Internetový obchod Amazon staví v Kojetíně na Přerovsku nové distribuční centrum, nabízí tak přes 2 tisíce volných pracovních pozic. Stavba logistického centra se bude nacházet v průmyslovém parku na kraji Kojetína, dokončena bude příští rok. Úplné zprovoznění je naplánováno na rok 2023.

Amazon již zahájil nábor prvních zaměstnanců, zatím se zaměřuje na specialisty. Nábor zaměstnanců, kteří tu budou zpracovávat objednávky zákazníků, je plánován na druhé čtvrtletí přístího roku, sdělil generální manažer společnosti Amazon pro Českou republiku Michal Šmíd.

Společnost díky novému distribučnímu centru v Kojetíně rozšíří nabídku produktů a podpoří nezávislé malé podniky, které na e-shopu Amazon prodávají své zboží. Personál bude připravovat a odesílat objednávky, jako jsou knihy, elektronika nebo spotřební zboží. Provoz centra bude vybaven moderní technologií a to i včetně robotických jednotek.

Podle starosty Leoše Ptáčka je centrum Amazonu velkým přínosem pro město, které se potýká s odchodem mladých lidí do větších měst.

Město investovalo stovky milionů korun do projektů na vylepšení Kojetína pro mladé rodiny.

Amazon je největší internetový obchod na světě, patří k tzv.velké čtyřce v oblasti technologických firem spolu s Google, Apple a Microsoft. V České republice Amazon působí od roku 2013. První distribuční centrum Amazonu bylo v tuzemsku otevřeno v roce 2015 v obci Dobrovíz. Momentálně společnost zaměstnává přes 4000 lidí.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*