Posměšky mezi miliardáři

Multimiliardář Elon Musk v jednom dni zbohatl o deset miliard dolarů, a to díky chystanému prodeji akcií společnosti SpaceX. Vlastnictví Elona Muska se díky tomu zvýšilo na 224 miliard dolarů. Je tak považován za nejbohatšího muže planety.  Tuto skutečnost dal vědět Jeffu Bezosovi, druhému nejbohatšímu muži na světě. Přes sociální síť twitter mu poslal stříbrnou medaili. 

Jeff Bezos, zakladatel společnosti Amazon v pondělí zavzpomínal na časy, kdy jeho podnikání nikdo nebral moc vážně. Na svém účtu na twitteru sdílel titulní stranu časopisu Barron’s z roku 1999. V té době titulní strana Bezose označila za pouhého překupníka. Elon Musk mu pod tento post poslal stříbrnou medaili jako symbol toho, že Bezosovo prvenství na žebříčku nejbohatších lidí planety je minulostí a usadil se na něm sám Elon Musk. 

Muskovo bohatství rapidně narostlo, když jeho aerokosmická společnost SpaceX uzavřela dohodu s investory o prodeji akcií v hodnotě 755 milionů amerických dolarů (v přepočtu 16,6 miliard korun) za 560 amerických dolarů (v přepočtu 12 308 korun) za akcii. Podle informací CNN se tak hodnota společnosti zvýšila na 100,3 miliardy dolarů. Je čtyřikrát objemnější než aerokosmická společnost Jeffa Bezose.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*