Pokles akcií Tesla, příčinou je smrt 2 mužů

Při nehodě vozu Tesla v sobotu (17. dubna) zemřeli nedaleko amerického Houstonu dva muži poté, co jejich vůz narazil do stromu. Podle místní policie nikdo neseděl za volantem, jeden z mužů byl nalezen na zadním sedadle a druhý na sedadle spolujezdce.

 

Hasičům trvalo zhruba 4 hodiny, než požár vozu uhasili zcela uhasili. Vysokonapěťové baterie, které například používá Tesla, mají tendenci znovu vzplanout (a to i po uhašení ohně) po poškození. Úřady zatím vyšetřují, zda byl v době srážky aktivován airbag spolujezdce a zda byl pokročilý asistenční systém vozidla (Tesla Autopilot) zapnutý.

 

 

Elon Musk zveřejnil tweet, kde uvádí, že v době srážky nebyla funkce autopilota aktivována a vozidlo neobsahovalo plně samořídící technologii (Full Self-Driving). Standardní Autopilot funguje pouze na silnicích s více jízdními pruhy, což místo nehody nemělo.

 

Novinky o nehodě způsobily pokles hodnoty akcie Tesla.

16/04/2020 – 739,78 dolarů
19/04/2020 – 698,05 dolarů

Mnoho se domnívá, že pro tyto tzv. samořídící auta začnou platit přísnější omezení v nedaleké budoucnosti.

 

Bernstein Bank máte k dispozici nejnovější zprávy o trhuslovník pojmů i vzdělávací webináře. Naučte se základy obchodování a otestujte své obchodní strategie na demo účtu s nulovým rizikem na: https://bernstein-bank.com/cs/

 

Reference:  
https://www.marketwatch.com/story/no-one-may-have-been-in-drivers-seat-in-tesla-crash-that-killed-2-near-houston-11618783398
https://www.marketwatch.com/story/scrutiny-of-latest-tesla-crash-may-be-a-sign-that-regulation-is-coming-01618873450

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*