Podle teorie Eliott Wave by mohl Bitcoin dosáhnout 161 800 USD

Cena bitcoinu se snaží udržet nad 20 000 dolary za minci – což je úroveň, u které jen málokdo očekával, že by se s touto špičkovou kryptoměnou mohlo ještě někdy obchodovat poté, co poprvé překonala klíčovou rezistenci.

Podle nové předpovědi by další cíl pro BTC/USD mohl také dosáhnout úrovně, kterou by v tuto chvíli jen málokdo zvažoval nebo očekával. Věkovitá matematika a teorie Elliott Wave by však mohly naznačovat, že příští cyklus může možná dosáhnout vrcholu mnohem dříve, než by mnozí věřili – a to při ceně 161 800 USD za minci.

Hledání cenových cílů pomocí tajemné síly Fibonacciho metody

Obchodníci s kryptoměnami běžně používají Fibonacciho retracementy a extenze k rozhodování o tom, kde a kdy nakupovat nebo prodávat.  Není známo, proč mají ceny tendenci tíhnout k těmto úrovním, ale tyto poměry se vyskytují v celé přírodě.

Například Venuše oběhne kolem Slunce za 224,6 dne, zatímco Země za 365,2 dne. To vytváří poměr 8/13 – obě Fibonacciho čísla – což je zhruba 0,618.  Právě proto se zlatý řez označuje také jako božský poměr. Je to téměř magické.

Fibovy poměry jsou odvozeny z Fibonacciho posloupnosti – řady čísel, kde další číslo v posloupnosti je součtem předchozích dvou čísel. Posloupnost zní: 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21 atd.

Ačkoli je posloupnost pojmenována po slavném italském matematikovi, který ji zpopularizoval, její použití se datuje do doby 200 let před naším letopočtem v indické matematice. Jednoduše řečeno, jedná se o tak starobylou matematiku, jak jen to jde.

Zkoumání tržních cyklů pomocí teorie Elliott Wave

Ralph Nelson Elliott vytvořil teorii Elliott Wave ve 30. letech 20. století, přesto by tato studie mohla být klíčem k tomu, abychom zjistili, co se děje s Bitcoinem.

Podle teorie Eliott Wace se tržní cykly pohybují v pěti základních vlnách, přičemž první, třetí a pátá vlna se pohybují s trendem a druhá a čtvrtá vlna proti němu jako korekční fáze.

Vztahy s Fibonacciho metodou jsou v teorii Eliott Wave všudypřítomné. Impulsní vlny nahoru mají tendenci zanikat na Fib prodlouženích, zatímco korekce končí na úrovních Fibonacciho retracementu a prodlouženích.

Pětivlnná motivační vlna dokončí jeden cyklus v pěti jednotlivých vlnách se třemi impulsy a dvěma korekcemi. Kompletní sekvence Elliott Wave se skládá z 21 pohybů a existuje celkem 21 korekčních vzorců. Každé z nich je Fibonacciho číslem.

Proč by bitcoin mohl dosáhnout 161 800 dolarů za minci

Když máme toto pozadí za sebou, můžeme se zaměřit na cenu Bitcoinu. Jako spekulativní aktivum je obzvláště náchylný k pohybům ceny vyvolaným emocemi, takže je obzvláště citlivý na Fibonacciho poměry a teorii Eliott Wave.

Pomocí grafu BTC CME Futures je možné vyčíslit stále probíhající motivovou vlnu Elliottovy vlny u Bitcoinu. Pokud je počítání vln přesné, je možné pomocí cíle Fibonacciho prodloužení promítnout možný konec motivové vlny a býčího cyklu.

Cena bitcoinu by mohla dosáhnout Fibonacciho prodloužení na úrovni 1,618, což je zhruba 161 800 USD za BTC. Zajímavé je, že když 100 000 USD vynásobíte zlatým řezem, dostanete 161 800 USD. Špičková kryptoměna se cíle zlatého poměru dotkla na vrcholu v roce 2021, kdy se Fibonacciho rozšíření táhne od samotného otevření grafu CME BTC ke dnu medvědího trhu v roce 2018.

Cíl je podmíněn tím, že cena bitcoinu ukončila vlnu čtvrté rozšířené ploché korekce a zahájila vlnu pátého impulsu. Zatímco pátá vlna má tendenci odpovídat vlně první co do velikosti a síly, může také napodobovat vlnu třetí – která bývá nejdelší a nejsilnější.

Při hledání cyklického potvrzení v kryptoměnách

Ve výše uvedeném videu Tony „The Bull“ krok za krokem prochází jednotlivé počty vln u Bitcoinu a na učebnicových příkladech Elliottových vln vysvětluje, jak by se cenová akce mohla vyvíjet.

V exkluzivní hloubkové analýze každá vlna končí na klíčové Fibonacciho úrovni, která se datuje od začátku medvědího trhu Bitcoinu. Při použití techniky channelingu k projekci dalšího vrcholu cyklu je možné, že odvážného cíle bude dosaženo během příštích šesti měsíců až jednoho roku.

A konečně, cyklická povaha BTC je možná dále potvrzena pomocí teorie Hurstova cyklu, která naznačuje téměř dokonalý cyklický rytmus dosažení dna od roku 2015. Každé hlavní dno se také odehrálo v logaritmické nákupní zóně a každý cyklický vrchol v jeho prodejní zóně.

Fisherova transformace je pak použita k možnému potvrzení přítomnosti dalšího významného bodu obratu na BTC/USD – a možná posledního býčího impulsu před ukončením cyklu.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*