Počet smart kontraktů nasazených na Cardano poprvé překročil 3 000 

Počet inteligentních smluv nasazených v síti Cardano ($ADA) poprvé v historii kryptoměny dosáhl nového milníku nad hranicí 3 000.

Podle údajů z Cardano Blockchain Insights v době psaní tohoto článku existuje celkem 3 105 chytrých smluv založených na Plutusu nasazených do sítě kryptoměny, oproti 3 000 k 1. srpnu, jak uvádí Finbold. 

Stojí za zmínku, že Plutus je „inteligentní smluvní platforma blockchainu Cardano”, která uživatelům umožňuje „tvořit aplikace, které komunikují s blockchainem Cardano”.

Počet  smart kontraktů na Cardano přesáhl 1000  v lednu tohoto roku poté, kdy cena ADA v roce 2021 explodovala s uvedením široce očekávaného hard forku Alonzo, který přinesl chytré kontrakty do sítě a umožnil jí konkurovat jiným blockchainům, jako je např. jako BNB Chain ($BNB), Ethereum ($ETH) a Solana ($SOL). 

Cardano se momentálně přibližuje ke svému hard forku Vasil, od kterého se očekává, že přinese zlepšení výkonu sítě kryptoměny. 

Hard fork Vasil bude zahrnovat čtyři návrhy vylepšení Cardano (CIP). Obchodníci na to sázeli, přičemž údaje z cenových stránek Coinbase ukazují, že uživatelé kryptoměnové burzy kótované na burze Nasdaq  mají typickou dobu držení ADA 153 dní , což znamená, že obchodníci Cardano na platformě svá aktiva drží.

Ke konci června bylo odhaleno, že je i nadále králem blockchainů, pokud jde o frekvenci smysluplných aktivit GitHub .

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*