Po zprávě, že zásoby ropy v USA klesly její cena roste

 

Po zprávě, která informovala svět že v USA klesly zásoby ropy po dvou hurikánech více než se očekávalo, její cena stále stoupá. Ropa Brent kolem 17:05 SELČ ukazovala nárůst o 1,65 procenta na 75,59 dolarů za barel. Cena americké ropy West Texas Intermediate vzrostla o 1,6 procenta na 71,64 dolarů za barel. K nárůstu ceny přispěl i fakt, že někteří z členů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) jen obtížně dodávají na trh tolik ropy, jak se zavázaly.

Cena vzrostla i díky údajům amerického ropného institutu API,  podle kterých agentury Reuters uvádí, že v týdnu do 17. září se ropné zásoby ve Spojených Státech snížily o 6,1 milionu barelů. To je o mnoho více, než se čekalo. Později pokles zásob potvrdila i zpráva amerického úřadu pro energetické informace EIA, podle kterého se zásoby v tomto období snížily o 3,5 milionu na 414 milionů barelů. To je nejméně zásob za poslední 3 roky.

„S ohledem na odlišnost podpůrných faktorů v energetickém prostoru, a to především na nezvykle vysoké ceny zemního plynu budou poklesy cen podle všeho krátkodobé,“ citovala agentura Reuters Jeffreyho Halleye, analytika z makléřské společnosti OANDA Jeffreyho Halleye.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*