Petr Otava a MTX Group investuje do zpracování hliníku

Miliardář Petr Otava a majitel skupiny MTX Group plánuje obrovskou investici v řádu několika miliard korun do zpracování hliníku. Vzniknou i nová pracovní místa.

Skupina MTX Group Petra Otavy připravuje vysoké investice v Moravskoslezském kraji v lokalitách Břidličná a Bruntál, které mají dosahovat objemu 4 miliard korun. Tuto sumu hodlá skupina proinvestovat do roku 2025. Připravované projekty budou mít na starost společnosti ze skupiny Al Invest Břidličná a Strojmetal Aluminium Forging. Vytvořeno má být 300 nových pracovních míst a podle Petra Otavy také o příležitost pro vzdělané a motivované zaměstnance.

Projekty a vize

Podle majitele MTX Group a současně miliardáře Petra Otavy, nepůjde o montovny, ale o moderní podniky, které budou mít obrovský rozsah přidané hodnoty. Plány jsou dlouhodobé a u projektů se počítá s horizontem minimálně 25 až 30 let. Skupina MTX Group dosáhla v roce 2018 nekonsolidovaných tržeb ve výši 42 miliard korun a EBITDA neboli zisk před úroky, daněmi a odpisy ve výši více jak 2 miliardy korun.

Zpracování hliníku

Větší podíl investic ve výši více než 2,4 miliardy korun půjde do rozvoje společnosti Al Invest Břidličná. Největší část investic ve výši asi 2 miliardy půjde do na výrobu hliníkových plechů a fólií. Společnost zahrnuje do plánů i další zhodnocování těchto výrobků pro použití zejména v automobilovém, stavebním a potravinářském průmyslu. Zbylá část investic připadne společnosti Strojmetal Aluminium Forging, známé pod zkratkou SAF, zejména do rozvoje kovárny a obrábění.

Projekty a plány

Investice směřuje do vybudování evropské hliníkářské skupiny, jejímž jádrem bude společnost Al Invest Břidličná, která je naším největším výrobcem obalových materiálů a válcovaných polotovarů z hliníku. Hliník má rozsáhlé celosvětové využití zejména v oblasti potravinářství, automobilovém průmyslu i elektromobility kvůli nízké hmotnosti a vysoké odolnosti.

 

Vzdělávejte se z pohodlí domova s profesionály z německé banky Bernstein. Pravidelné webináře na různá témata – vybere si nováček i zkušený investor. Budete mít možnost interaktivně komunikovat s lektorem a navíc získáte bezplatné individuální telefonní konzultace.

Věnujte 20 min. svého času a změňte svou budoucnost. Účast zdarma! >>https://webinar.benter.cz

 

 

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*