Petice za zachování Uberu v Londýně má již 520 000 podpisů

Londýnský úřad zodpovědný za dopravní systém neobnovil alternativní taxislužbě Uber provozní licenci.

Petice proti rozhodnutí londýnského úřadu zodpovědného za dopravní systém – TfL, neobnovit alternativní taxislužbě Uber jeho provozní licenci v Londýně už získala 520 000 podpisů. Společnost Uber sbírá podpisy k petici na webu Change.org. Londýnské úřady rozhodly, že Uber nesplňuje požadavky pro taxislužbu. Licence službě Uber vyprší již 30. září. Proti rozhodnutí se firma smí do 21 dnů odvolat a během odvolacího řízení může naštěstí pokračovat i její provoz. Hned 4 americké fondy také nedávno účetně snížily své podíly ve firmě Uber. Svým akciím firmy poprvé v historii určily nižší hodnotu, než za jakou nakoupily cenné papíry. Akcionáři také obviňují zakladatele firmy Travise Kalanicka ze zatajování firemních informací.

Jak je na tom Uber

Nebude-li rozhodnutí zrušeno, ocitne se 40 000 licencovaných taxikářů takřka na ulici bez práce. Miliony Londýňanů přijdou o výhodnou a cenově dostupnou taxislužbu. To vše se dočtete v petici. Ta požaduje, aby se starosta Londýna Sadiq Khan pokusil rozhodnutí zvrátit. Starosta rozhodnutí TfL ale plně podporuje. Sám se k tomu vyjádřil, že by nebylo správné, aby úřad TfL i nadále poskytoval společnosti Uber svou licenci, pokud by to do budoucna ohrozilo bezpečnost Londýňanů. Co je vše skryto za oním slovem „bezpečnost“ a kdo si brousí zuby na taxikaření v Londýně, se asi dozvíme až v budoucnu.

Uber v Londýně

Uber v Londýně totiž dlouhodobě čelí častým útokům ze strany tradičních taxikářů. Podle nich zejména nedodržuje bezpečnostní pravidla a citelně ohrožuje jejich živobytí. Společnost Uber je současně také velkým terčem kritiky ze strany odborů i ze strany zákonodárců. Taxislužba Uber své službu poskytuje nejen v Londýně, ale i v mnoha zemích světa. Na mnoha místech se také Uber dostal do sporu s místními samosprávami. Za nekalou konkurenci jej považují i naši taxikáři v České republice. Uber se také dlouhodobě potýká s faktem, že jeho služby a ceny jsou dotovány. Do budoucna bude stejně muset zdražit. Uber čelí i žalobě od Googlu, jemuž měl ukrást plány na samořiditelná auta.

 

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*