Pentagon dal společnostem Google, Oracle, Amazon a Microsoft cloudovou zakázku

Společnost Pentagon oznámila tento týden, že společnosti Amazon, Google, Microsoft a Oracle získaly kontrakt na cloudové výpočty, který může do roku 2028 dosáhnout až 9 miliard USD.

Výsledek úsilí o JWCC (Joint Warfighting Cloud Capability) je v souladu se snahou amerického ministerstva obrany spolehnout se na více poskytovatelů technologií. Mluvčí ministerstva obrany sdělil řekl: „JWCC je mnohonásobně zadávaná zakázka, která se skládá ze 4 smluv se společným stropem 9 miliard USD“.

Více a více podniků se snaží spolehnout na více než jednoho poskytovatele cloudových služeb. Někdy se spoléhají na specializované funkce u jednoho a na většinu front-endových a back-endových pracovních zátěží u jiného. Mít více než 1 cloud pomůže organizacím být si více jistí, že vydrží narušení služeb způsobenými výpadky.

Před 2 lety provedl dozorčí orgán Pentagonu přezkum a rozhodl o tom, že nejsou žádné důkazy, které by naznačovaly, že Trumpova administrativa zasahovala do procesu zadávání zakázky.

Minulý rok změnil Pentagon svůj přístup a požádal společnosti Amazon, Google, Microsoft a Oracle o nabídky na řešení cloudových potřeb. General Services Administration ale už tehdy informovala o tom, že jen Amazon a Microsoft vypadají schopně na splnění požadavků Pentagonu.

Společnost Oracle dosáhla příjmů cca 900 milionů USD, což je jen malý zlomek příjmů 20,5 miliardy USD, kterou vydělala společnost Amazon Web Services.

Amazon, Google, Microsoft i Oracle získaly zakázky s neurčitým dodáním a neurčitým množstvím, což znamená, že se můžou týkat neurčitého množství služeb po určitou dobu.

Ministerstvo obrany uvedlo: „Účelem této zakázky je poskytnutí celopodnikové globálně dostupné cloudové služby ve všech bezpečnostních oblastech a úrovních utajení – strategická úroveň až taktická hranice“.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*