Pandemie brzdí zisky O2

Pandemie šířícího se koronaviru brzdí i růst čistého zisku společnosti O2. Přesto zvýšila díky úspěšné strategii své zisky o 2,6 % na 1,27 miliardy korun.

Telefonní operátor O2 zvýšil v 1. čtvrtletí čistý zisk o 2,6 % na 1,27 miliardy korun. Výsledky společnost oznámila v tiskové zprávě. Vyšší růst byl omezen březnovým vyhlášením nouzového stavu. Konsolidované provozní výnosy se zvýšily o 3,7 % na 9,6 miliardy korun. Majoritním vlastníkem s více než 80 % v O2 je investiční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Vývoj společnosti O2

Pandemie koronaviru výrazně ovlivnila společnost O2 po obchodní i provozní stránce. V souvislosti s omezením pohybu obyvatel v době nouzového stavu nastal i značný útlum aktivity obchodních kanálů a výpadek výnosů z roamingu. Podle generálního ředitele Jindřicha Fremutha proto došlo jen k mírnému růstu. Finanční ředitel Tomáš Kouřil dodal, že v březnu činil meziroční pokles 3,2 %. Díky úspěšné strategii přesto došlo za první 2 měsíce roku 2020 k téměř 12 % meziročnímu růstu provozního zisku EBITDA. Společnost O2 se společně se svými klienty, státem i neziskovkami zapojila do boje proti šíření nákazy poskytnutím celé řady služeb zdarma v hodnotě 384 milionů korun.

Současná situace

Celkový počet mobilních zákazníků O2 v ČR byl na konci března 5,86 milionu a z toho 3,26 milionu tvořili smluvní klienti. Klientů, kteří mají nějaký tarif služby O2 TV přes pevnou linku od O2 i přes internetové připojení od jakéhokoliv poskytovatele, bylo 459 000. Březnový růst nových zákazníků o 15 % je mnohem nižší oproti 65 % meziročního růstu za předchozí 2 měsíce. Zákazníků vysokorychlostního internetu přes kabel a bezdrátovou technologii bylo v 1. čtvrtletí 840 000. V lednu a únoru rostl meziročně počet nových klientů o 11 %, v březnu propadl o 5 %. Na Slovensku dosáhl počet klientů dceřiné firmy O2 Slovakia 2,15 milionu.

 

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*