Nové triky při útocích na bankovní účty

Útoky na bankovní účty v ČR mají zase nový rozměr. Podvodníci zkouší nový trik a zasílají podvodné emaily. Banky vyzývají ke zvýšené opatrnosti.

Způsoby počítačových pirátů, jak zaútočit na bankovní účty, se neustále vyvíjejí. Hackeři hledají nové cesty, jak se dostat na cizí bankovní účty. Tentokrát zasílají uživatelům podvodné bezpečnostní upozornění. Před novým typem útoku nyní varovala Česká spořitelna. Obezřetní by měli být i klienti jiných bankovních institucí.

Phishing

Phishingové útoky, při kterých se snaží útočníci důvěřivé uživatele nachytat, nyní cílí na klienty České spořitelny. Cílem je vymámit z uživatelů přihlašovací údaje k jejich internetovému bankovnictví. V zasílané zprávě se píše, že byl překročen maximální počet pokusů o přihlášení do internetového bankovnictví George a že je pro odblokování účtu třeba navštívit nejbližší pobočku České spořitelny nebo pokračovat tlačítkem: Obnovit IB. Podvodníci se tak vydávají za bankéře ČS.

Jak to funguje

I když se tato zpráva na první pohled jeví jako legitimní právě protože útočníci dávají možnost také navštívit pobočku, mnoho klientů na tlačítko klikne v rámci ušetření času. Pokud ale kliknete na přiložený odkaz, budete přesměrováni na podvodnou stránku. Tak z vás útočníci vylákají osobní údaje a přístupové informace k bankovnímu účtu. Pro provedení peněžní transakce z bankovního účtu sice útočníci potřebují potvrzovací SMS zprávu, ale tento kód pak snadno získají pod záminkou ověření zadaných informací. Vše na první pohled vypadá zcela korektně.

Česká spořitelna

Zástupci České spořitelny proto doporučují na podobné zprávy nereagovat. Pokud máte podezření, že jste i vy obdrželi podvodný e-mail, na přiložený odkaz neklikejte. Raději zprávu přepošlete na e-mailovou adresu phishing@csas.cz. V případě, že už jste odkaz otevřeli, nebo dokonce vyplnili požadované údaje, ihned kontaktujte klientskou linku ČS na bezplatném telefonním čísle 800 207 207. Jinak můžete přijít o peníze, nebo si na vašem účtu útočníci sjednají bez vašeho vědomí půjčku.

 

Vzdělávejte se z pohodlí domova s profesionály z německé banky Bernstein. Pravidelné webináře na různá témata – vybere si nováček i zkušený investor. Budete mít možnost interaktivně komunikovat s lektorem a navíc získáte bezplatné individuální telefonní konzultace.

Věnujte 20 min. svého času a změňte svou budoucnost. Účast zdarma! >>https://webinar.benter.cz

 

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*