Nezničitelný Bitcoin

Dennis Lynch prohlásil, že Bitcoin je jako Kenny ze South Parku, umírá každou epizodu, ale v další se vrací. Lynch věří, že bitcoin je schopný růst i v době ekonomických krizí. Z toho důvodu ho označil za „nezničitelný“.

Na poslední konferenci vysvětlil Dennis Lynch svůj pozitivní přístup k Bitcoinu. Kryptoměnu vidí jako aktivum, které může odolat krizím na trhu a dokonce i vzkvétat, když jiná aktiva klesají. 

Lynch se přiznal, že sám nejznámější kryptoměnu vlastní, protože představuje celosvětový trend, který společnost pozoruje. I v této oblasti se najdou rizika, protože vlády zemí mohou digitální aktiva zakázat. Pokud by se tak stalo, v budoucnu by to mohlo přinést zisky pouze hodlerům.

Schopnost Bitcoinu ožívat

Primární kryptoměna byla prohlášena za mrtvou více než 400krát. Navzdory všem cenovým poklesům za posledních pár let se vždy problémy podařilo překonat, a 12 let po svém vzniku je BTC aktivum s tržní kapitalizací skoro 1 bilion dolarů. V roce 2018 byly nejčastější titulky: „Bitcoin je mrtvý“, „Konec Bitcoinu“, „Bitcoin je bublina“ nebo „Bitcoin je Ponziho schéma“. Hodnota aktiva silně klesla a jen málo kdo očekával, že  znovu vzroste.

Nejen, že cena kryptoměny znovu vzrostla, ale o několik let později překonávala stále vyšší a vyšší cenové hranice. Upoutal tak pozornost mnoha gigantů jako společnosti Tesla a MicroStrategy nebo miliardářských investorů Paul Tudor Jones a Thomas Peterffy.

Největší výhodou bitcoinu je schopnost být digitálním uchovatelem hodnoty, jelikož bude existovat pouze 21 milionů mincí. Významné osobnosti ho nazvali digitálním zlatem. I když se aktiva podobají, skladování zlata může být pro investory překážka. BTC vyžaduje jen digitální peněženku.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*