Největší akcionář Pegas Nonwovens prodá svůj podíl za 2,65 miliardy korun skupině R2G

Společnost R2G Rohan Czech je mnohem blíže ovládnutí textilní společnosti Pegas Nonwovens.

Největší akcionář se sice původně stavěl k nabídce na odkup akcií velmi odmítavě, ale nakonec to klaplo. Zda akcie prodají i ostatní akcionáři se očekává. Firma R2G Rohan Czech je na dosah ovládnutí textilky Pegas Nonwovens. Wood Textiles Holding je největší akcionář společnosti a přijal její nabídku na odprodej svého podílu. Wood Textiles Holding drží 29,98 % akcií Pegasu a hodnota podílu je asi 2,65 miliardy korun. Skupina R2G Czech Rohan dosud držela v textilce 1/10 akcií.

Než došlo k přijetí nabídky

Dlouhodobý růst cen akcií na trhu a cena, která je asi o 1/3 vyšší než u podobných firem ve stejném odvětví. Cena, kterou nabízí skupina R2G Rohan Czech, činí 1 010 korun. S akciemi firmy se v současné době obchoduje na pražské burze a poslední zavírací ceny se pohybují kolem 1 004 korun. To jen dokazuje to, že jejich cena je správná. Proslýchá se, že nabídku přijali i jiní stávající akcionáři Pegas Nonwovens. Oficiální období, kdy se mohou k nabídce vyjádřit i další akcionáři vyprší dne 25. září. Mezi další významné akcionáře Pegasu patří zejména různé investiční fondy, například spravované investiční společností NN Investment Partners.

Skupina R2G

Skupina R2G, kterou vlastní Oldřich Šlemr v minulosti podnikající v gumárenství a zakladatelé antivirové společnosti Avast Eduard Kučera a Pavel Baudiš. Nyní tedy již zcela oficiálně zveřejnila podmínky dobrovolné nabídky akcionářům Pegasu. Představenstvo textilky před časem reagovalo tak, že nabídka je přiměřená. Hlavní akcionář se však i přesto původně stavěl k plánu skupiny R2G Rohan Czech dost odmítavě.

Pegas Nonwovens

Pegas Nonwovens je největší středoevropský producent takzvaných netkaných textilií, které jsou vyráběna z plastů. Materiál se používá zejména k výrobě dětských plen, v plen určených pro seniory nebo při výrobě dámských hygienických potřeb. Textil z Pegasu nachází velké využití i ve zdravotnictví, ale i stavebnictví nebo v zemědělství. Společnost zaměstnává téměř 600 lidí a provozuje v praxi hned několik výrobních linek, zejména na předměstí Znojma. Továrnu vlastní i v Egyptě a v příštím roce chystá výrobu dokonce i v Jihoafrické republice. Společnost Pegas Nonwovens měla za druhé čtvrtletí rekordní objem výroby a tržby ve výši 56 milionů eur.

 

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*