Na Karvinsku se rozvolňovat nebude

Na Karvinsku v pondělí nedojde k rozvolnění restrikcí kvůli šíření koronaviru. Plošné testování na Dole Darkov odhalilo do této chvíle 212 případů nákazy Covid-19.

Na Karvinsku se nezruší zákaz návštěv v nemocnicích a sociálních zařízeních. Nepovolí se ani hromadné akce nad 100 osob. V Dole Darkov bylo odhaleno další onemocnění Covid-19. Z odebraných 2393 vzorků bylo 212 pozitivních, 154 jsou zaměstnanci, z toho 6 pendlerů z Polska, 54 je pozitivních rodinných kontaktů a 4 zaměstnanci jsou z jiných dolů, ČSM a ČSA. Hygienici prověřují dalších 652 kontaktů v karanténě. Informaci sdělil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Opatření nemá časové omezení a v platnosti bude nejméně týden až 14 dní. Mohla by být udělena výjimka pro odehrání utkání fotbalové první ligy.

Nákaza Covidem-19

Nákaza Covidem-19 propukla před týdnem. Všechny odebrané vzorky ale ještě hygienici nevyhodnotili a počet nakažených ještě zřejmě poroste. Dosud nikdo nebyl hospitalizován, průběh onemocnění je převážně lehký nebo jsou osoby bez příznaků. Provoz Dolu Darkov byl o víkendu omezen na nezbytné minimum a těžba byla přerušena. V podzemí je od pátku 150 zaměstnanců, kteří zajišťují bezpečný chod dolu. Do práce mají jít jen zaměstnanci, kteří měli test s negativním výsledkem.

OKD ve složité situaci

Předsedkyně představenstva OKD Vanda Staňková uvedla, že pandemie a nízká cena uhlí dostala firmu do složité situace, kterou řeší s akcionářem a doufá, že nenechá lidi v OKD na holičkách. Vlastníkem OKD je stát prostřednictvím společnosti Prisko. OKD počítá s postupným utlumením těžby a uhlí se bude těžit minimálně do roku 2025. Zvýšená bezpečnostní opatření jsou v celém OKD, ale Důl Darkov je má nejpřísnější. Z čtyřsměnného provozu se přešlo na třísměnný provoz a zkrátila se pracovní doba, aby se horníci ze směn nepotkávali. V dolech na Karvinsku pracuje asi 8 400 lidí. Situací v OKD se zabývá Krizový štáb Moravskoslezského kraje.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*