Může Cardano (ADA) letos dosáhnout 10 dolarů?

V srpnu býci ADA připravili aktivum pro jeho růst na 3 dolary v září a od té doby je nálada stále býčí, přičemž investoři čekaji, zda jako závěrečná cena pro tento rok bude 10 dolarů.

Zda ADA dosáhne 10 dolarů, nelze přesně předpovědět. Jako u každé predikce ceny kryptoměny jsou pro hráče na trhu důležitmi klíčovými faktory fundamentální a technické ukazatele.

I když jsou k dispozici on-chain, technické a fundamentální metriky, trh se prakticky pokaždé vydal jinou cestou, jak jsme viděli. To je obvykle případ, kdy neočekávaná událost způsobí FUD na trhu, což nakonec ovlivní investory a institucionální nálady, které nakonec potlačí poptávku.

Pokud však tyto faktory pomineme a současné tržní ukazatele jsou brány v úvahu samostatně, pak ADA za 10 dolarů není nesmyslnou cenovou predikcí, protože zájem trhu ukazuje, že poptávka je extrémně vysoká.

Institucionální poptávka by mohla poslat ADA na nové úrovně
Institucionální investoři jsou hlavními hybateli adopce ADA. Data od počátku letošního roku ukazují, že institucionální investoři se o tento token velmi zajímají díky výhodám jeho blockchainu, který postupuje s implementací nových funkcí. Analytická platforma IntoTheBlock k tomu napsala:

„Nedávný objem velkých transakcí CardanoADA v řetězci naznačuje silnou vzestupnou poptávku institucionálních hráčů. Od 26. srpna se tato metrika více než ztrojnásobila, takže pokud tento trend bude pokračovat, mohli bychom vidět nové ATH, které překoná hranici 3,10 dolarů, kterou jsme zaznamenali před několika dny! “.

Zvýšení této poptávky bylo zaznamenáno s prolomením ceny 3 dolarů po oznámením upgradu testnetu Plutus, který zavádí kompatibilitu pro smart kontrakty. Pohledy jsou nyní upřeny na 12. září, což je datum plánované pro upgrade mainnetu Alonzo, což bude začátek konce éry Goguen.

V dlouhodobém horizontu, pokud ADA udrží své současné tempo, není letos 10 dolarů vůbec nemožné dosáhnout.

 

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*