Mobilní aplikace Snapchat žádá o nabídku akcií

Používáte mobilní aplikaci Snapchat? Tato společnost zahájila svou činnost v roce 2012 a nyní testuje zájem případných investorů. Právě si zažádala o první nabídku akcií. Předpokladem je uskutečnění nabídky v březnu tohoto roku a ohodnocení společnosti by mělo dosahovat výše 20 až 25 miliard amerických dolarů. V případě, že se to uskuteční, stane se tato společnost nejvyšším vstupovatelem na burzu ve Spojených státech amerických od roku 2014.

Šance pro menší společnosti

Nabízí se zde šance možnosti menším firmám naprosto diskrétního testování zájmu investorů o akcie a zároveň jsou drženy v utajení informace o výši finančního stavu.

Mobilní aplikace Snapchat umožňuje svým uživatelům zasílání fotek. Využívána je zejména mladou generací, která ji využívá mnohem častěji než FB. Žádost o primární nabídku akcií byla podána tajně na americké Komisi pro cenné papíry a burzy, SEC. Tuto informaci zveřejnila agentura Reuters s odvoláním na její informovaný zdroj.

Tato mobilní aplikace umožňující jejím uživatelům celkem lehce posílat fotografie mizící za pouhých pár sekund. Je velmi oblíbená a v současné době ji využívá více než 100 milionů aktivních uživatelů. Nejvíce je využívána mladými lidmi ve věku 13 až 24 let asi z 60 %. Je tedy vysoce pravděpodobné, že tak bude atraktivním cílem a bude oslovovat zejména mladé lidi narozené kolem roku 2000 a mladší.

Od září tohoto roku se začíná prezentovat jako výrobce fotoaparátů a nyní i jako výrobce slunečních brýlí s vestavěným fotoaparátem. Hodnota takového kousku je 130 dolarů. Fotoaparát je v brýlích spojen bezdrátově s chytrým mobilem a umožňuje posílání fotek i videí přímo na svou aplikaci.

Společnost Snapchat a její uživatelé

Americké zákony týkající se podnikání nových začínajících firem dovolují, aby si mohli společnosti, které mají příjmy nižší než 1 miliardu USD, tajně zažádat o primární nabídku svých akcií. Pak mají možnost velmi diskrétně zahájit testování případného zájmu možných investorů. Nemusí u toho zveřejňovat žádné informace týkající se jejich finančního stavu. Vše tak mohou držet v tajnosti. Sama společnost Snapchat zatím odmítla vyjádření k této zprávě.

Nabídka plánovaná na březen tohoto roku má být ve výši od 20 do 25 miliard amerických dolarů, což je v přepočtu asi 503 až 629 miliard českých korun. Nejenže by se jednalo o největšího vstupovatele na burzu v USA od roku 2014, ale společnost by byla i největším vstupem v oblasti technologických firem na zdejší burzu od roku 2012.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*