Litva, Malta a Švýcarsko jako průkopníci blockchainu

Většina států není ani dnes velkým příznivcem kryptoměn. V poslední době se však cosi změnilo a zákonodárci po celém světě mění svůj postoj ke kryptoměnám.

Litva

Pobaltský stát Litva chce jít příkladem a stane se první zemí, která vyvinula regulační rámec určený pro prvotní nabídku tokenů – ICO. Ministr financí Litvy, Vilius Šapoka, se vyjádřil, že nový svět kryptoekonomie zde musí zůstat a proto chce vláda povzbudit a vyzvat všechny účastníky, aby v Litvě inovovali a tvořili. Ministerstvo financí navrhlo přístup all-inclusive pro všechny tokenové startupy i zaběhlé firmy, které už na trhu jsou. Litva chce přitáhnout potenciální emitenty virtuálních měn.

Malta

Ostrovní stát Malta se nebude zabývat finančními aspekty prodeje tokenů, spíše se chce více zabývat technologií blockchainu a její následné implementaci do projektů. Regulační orgány Malty pečlivě zkoumají whitepapery kryptospolečností a hodlají poskytnout podrobnější popis své vlastní technologie, kterou představí v celé své kráse. Malta chce spojit informační toky mezi emitenty a investory a podpořit inovace.

Švýcarsko

Švýcarsko je asi nejotevřenějším státem Evropy pro kryptoměny a technologii. Finanční úřad Švýcarska FINMA už dokonce letos v únoru vydal pokyny pro kryptospolečnosti a během léta udělil licenci dvěma kryptobankám. Švýcarské město Zug je po celém světě známé jako Crypto Valley. Pořádají různé konference a vítají jednotlivce i velké společnosti z celého světa zajímající se o digitální měny. Posláním Crypto Valley je tedy podpořit růst a vývoj virtuálních měn po celém světě.

Čína je opatrnější

Všichni ale nejsou nadšenými příznivci virtuálních měn a neženou se do nich pohlavě. Binance a Tron byly například zakázány na čínském Weibu. Oficiální účty kryptoburzy Binance a blockchainové platformy Tron byly v minulém týdnu pozastaveny společností Weibo, která je podobná Twitteru. Čína bude regulovat kryptospolečnosti a souběžně podporovat technologii blockchainu. Někteří analytici tuto zprávu označili za důvod poklesu Bitcoinu a dalších digitálních měn.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*