Latinská Amerika na volném trhu roste; Další pracovníci přijímající krypto

Globální najímací firma Deel zveřejnila svou zprávu „State of Global Hiring 2021“, která odhalila, že v Latinské Americe se masivně zvyšuje volný pohyb a stále více lidí se rozhodlo přijímat části své výplaty v kryptoměnách.

Zpráva odhalila, že Argentinci a Latinská Amerika stále více zaměřují své strategie náboru na mezinárodní společnosti a pracovní místa. Drastické změny v pracovním průmyslu jsou s největší pravděpodobností připisovány úpadku místních ekonomik a pracovních míst vyplývajícímu z následných důsledků pandemie COVID-19.

Jak zpráva nadále vysvětluje, Argentina v regionu vyniká, neboť došlo k výraznému nárůstu mezd zaměstnanců – v posledních šesti měsících jich v sektoru marketingu, výrobků a prodeje pracovalo o 21% více.   

Se zvyšujícím se objemem práce na volné noze zpráva rovněž naznačila, že existuje podobný vzorec počtu pracovníků, kteří se rozhodnou dostávat část svých výplat v kryptoměnách. Konkrétně si pracovníci vybírají platby buď v Bitcoinu (BTC), nebo v Ethereu (ETH), přičemž 90 % kryptoplateb pro region spadá do těchto dvou kategorií.

Latinská Amerika se stala jedním z nejrychlejších regionů, který přijal Bitcoin a další digitální aktiva, především kvůli rostoucí poptávce po zvýšení míry finančního začleňování svých občanů a podpoře finanční stability. 

Není divu, že zpráva si všímá i rostoucího objemu výběrů kryptoměn a zdůrazňuje popularitu Bitcoinu v celém regionu. „Vidíme nárůst výběrů kryptoměn v zemích, jako je Argentina,“ Del COO Dan Westgarth. „V současné době nabízíme výběry v BTC – nejpopulárnější v Latinské Americe-ETH, USDC a SOL přes Coinbase.“

Vzhledem k tomu, že Bitcoin a další digitální aktiva představují poněkud životaschopnou alternativu jejich volatilní fiat měny a překlenují mezeru v přístupu občanů Latinské Ameriky k finančním službám, Argentinský trh na volné noze bude jistě i nadále svědkem vzestupu.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*