Kryptoměny porazily akcie jako aktivum číslo jedna, které Brazilci plánují získat v roce 2023

Brazilští investoři projevili preferenci kryptoměnových produktů, i přesto, že globální trh prochází fází vysokých turbulencí bez jasných známek blížícího se konce nejistoty. 

Kryptoměnoví investoři skutečně vkládají svou důvěru a svrhávají zavedené tradiční finanční investiční produkty jako jsou například akcie a drahé kovy.

Konkrétně údaje z průzkumu zveřejněného v listopadu a získaného společností Finbold naznačují, že 33 % brazilských respondentů hodlá v příštích 12 měsících nakoupit kryptoměny, jako je bitcoin.

Kryptoměny jsou na prvním místě, následují nemovitosti s podílem 26 %, zatímco akcie jsou na třetím místě s 22 %. Kreditní karty patří také mezi top investiční produkty na čtvrtém místě s podílem 21 % a spořicí účty jsou páté s 15 %.

Jinde, co se týče finančních produktů využívaných v tomto roce, jsou kryptoměny na čtvrtém místě s podílem 26 %. Krypto aktiva sledují běžný účet (73 %), kreditní kartu (72 %) a spořicí účet (55 %). Pozoruhodné je, že průzkum proběhl mezi 1. říjnem 2021 a 22. zářím 2022 a zúčastnilo se ho 2 024 respondentů ve věku od 18-64 let.

Zároveň značná část populace žije pod hranicí chudoby s přístupem k platformám mobilního bankovnictví, které ke kryptoměnám nabízejí snadnější přístup. Pronikání smartphonů je skutečně považováno za klíčový faktor k adopci kryptoměn.

Celkově vzato, růst kryptoměn zahájil finanční začlenění pro masy a nabídl občanům dostupnější způsob, jak ušetřit, utrácet a chránit hodnotu svých peněz. Kryptoměny také uspokojují potřeby krypto nadšenců, kteří krypto aktiva považují za prostředek finanční svobody.

S rostoucí maloobchodní poptávkou po kryptoměnách nabízejí obyvatelům různé inovace bezproblémovější bankovní zkušenosti. S existencí neobank mohou uživatelé snadno nakupovat, držet a prodávat kryptoměny. Rozvoj může souviset s mladší částí populací země – většina preferuje investice do kryptoměn, což pomáhá řídit sektor, aby se stal efektivní a robustní investiční a platební možností.

Navíc dochází k přílivu kryptoměnových subjektů zaměřených na rostoucí brazilský trh. Například několik burz s kryptoměnami, jako je Binance, již dříve poznamenalo, že Brazílie je strategickým trhem s obrovským potenciálem. Také Coinbase má plány na vytvoření technického centra v Brazílii.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*