Kryptoměnový trh zaznamenal příliv 21 milionů dolarů

Institucionální kryptoinvestiční produkty zažily svůj první týden přílivu od května a Bitcoin tentokrát nevedl. Podle manažerky institucionálních fondů CoinShares došlo za poslední týden k čistému kladnému přílivu finančních prostředků do produktů souvisejících s kryptoměnami. Poznamenala, že pozitivní tržní a cenová akce v posledních týdnech nyní posunula celková aktiva pod správou na 57,3 miliardy dolarů, což je nejvyšší úroveň od poloviny května.

Investiční produkty zaznamenaly čistý příliv 21,3 milionu dolarů, což bylo poprvé od předchozích šesti týdnů odlivu, což „svědčí o lepší náladě investorů„. Krypto fondy s expozicí vůči institucionálnímu blockchainu Solana zaznamenaly příliv 7,1 milionu dolarů. Produkty související s Cardanem byly na druhém místě z hlediska investic se 6,4 miliony dolary. Produkty s expozicí vůči Ethereu zaznamenaly kladný příliv 3,2 milionu dolarů, zatímco litecoinový a fondy s více aktivy obdržely od institucionálních investorů 1,8 milionu dolarů.

Sedmý týden v řadě došlo k dalšímu odlivu z investičních fondů BTC, ale to bylo předtím, než aktivum 23. srpna opět dosáhlo 50 000 dolarů. Produkty ztratily 2,8 milionu dolarů za týden končící 20. srpnem, ale tento trend lze zvrátit, pokud aktivum dokáže udržet své nedávné zisky. Podle CoinShares jsou toky mezi poskytovateli produktů smíšené, přičemž některé pokračovaly v odlivu, zatímco jiné v Severní Americe i Evropě vykázaly příliv, což naznačuje začátek obratu v sentimentu vůči digitálním aktivům.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*