Krypto trh svítí zeleně, Bitcoin se znovu vrací k 30 000 USD

Po období medvědího trendu, který zachvátil celý trh s kryptoměnami, se věci konečně začínají ubírat pozitivnějším směrem a někteří příjemci kryptoměnových aktiv vynikají více než jiní. 

Vlajková loď digitálního aktiva Bitcoin (BTC) se dnes totiž obchoduje za 30 437 dolarů, když podle údajů získaných z CoinMarketCap 23. května získal za předchozích 24 hodin 1,56 % a 2,45 % ve srovnání se sedmi dny předtím. 

Zisky zaznamenal i její druhý uchazeč z hlediska tržní kapitalizace – Ethereum (ETH), který se zvýšil o 2,39 % ze dne na den a o 2,39 % během týdne. 

Pozitivním směrem se ubírá i celkový limit krypto trhu, který v současnosti činí 1,303 bilionu dolarů – což je nárůst o 1,48 % během 24 hodin a nárůst o 2,92 % oproti předchozímu týdnu z 1,266 bilionu dolarů.

Mezi prvními 100 mincemi podle tržní kapitalizace jsou zatím mezi prvními třemi gainery Neo (NEO), eCash (XEC) a Fantom (FTM).

Lídr mezi nimi – Neo – jen za 24 hodin získal ohromujících 18,80 %, zatímco jeho sedmidenní postup dosáhl závratných 21,56 %. Cena Neo v době tisku činila 12,44 dolaru. Jmenovitě je Neo open-source síť, která nedávno spustila Neo 3 – aktualizaci, které se přezdívá „nejfunkčněji kompletní blockchainová platforma“. 

Jeho finalista XEC dosáhl mírně nižších pokroků, přesto však nic menšího než impozantní – přes den rostl o 15,12 % a v průběhu týdne o 19,94 %, což vedlo až k současné ceně 0,00005327 USD.

Nakonec se Fantom vyšplhal nahoru se zvýšením o 14,74 % ze dne na den – ale o neuvěřitelných 43,79 % v týdnu a v době zveřejnění se obchodoval za 0,5016 USD. 

Ticho a rozhovory o kryptozimě 

Medvědí období, které dříve zachvátilo trh s kryptoměnami, přitom po rozsáhlé kritice, že nedokázali své stoupence varovat před riziky a nepředvídatelností trhu, nechalo herce a sportovní hvězdy na A-listu mlčet k propagaci kryptoměn.

Zakladatel fondu Delta Blockchain, Kavita Gupta zároveň avizoval „zimní sezónu“ pro krypto trh, která by se podle něj mohla zdržet déle než rok, jak již dříve uvedla společnost Finbold. 

Jak se situace na krypto trhu začíná jevit optimističtěji, dá se očekávat, že ticho možná skončí. Přesnost dlouhodobějších předpovědí, jako je ta od Gupty, je však třeba dosvědčit.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*